Shadow

Miękko i zdrowo czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do spania?

materac do spania

Najważniejszym meblem w każdym domu jest dobre i wygodne łóżko. To od niego zależy jakość naszego wypoczynku, jak również nasze aktywne funkcjonowanie w dzień. Jeśli jesteśmy niewypoczęci, efektywność naszej pracy nie należy do najlepszych, a sami jesteśmy sfrustrowani i zmęczeni. Jak temu zapobiec?

Jeśli mamy w domu materac, który spędza nam sen z powiek, przez to, że jest niewygodny i zużyty, warto pomyśleć o zmianie. Nie musi się to wiązać oczywiście ze zmianą łóżka, aczkolwiek jest wiele ważnych punktów, na które warto zwrócić uwagę i czasami może rozważyć też taką opcję. Warto poszukać wśród najlepszych firm, takich jak 33meble.pl, najbardziej korzystnego dla nas rozwiązania.

Najważniejszą cechą jest wygoda naszego materaca. Nie tylko ma to znaczenie dla nas samych, ale również dla osoby, z którą śpimy, jeżeli oczywiście tak właśnie jest.

Każdy człowiek ma swoje własne oczekiwania i wymagania. Wielu ludzi lubi spać na twardym podłożu, inni wolą spać na miękkim. Wydawać by się mogło, że problem pojawia się w momencie, gdy jeden z partnerów ma zupełnie inne preferencje niż drugi. Nic z tych rzeczy. Zawsze istnieje możliwość zakupu dwóch różnych materaców na jedno, podwójne łóżko. Trzeba jedynie pamiętać, aby grubość materaca była taka sama. Ważne jest, aby każdemu spało się komfortowo i wygodnie.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Na pewno ważnym punktem odniesienia są problemy zdrowotne, związane z rekonwalescencją po urazach, czy też zmaganiem się z nieustannymi bólami kręgosłupa i stanami zapalnymi stawów. W tych przypadkach najlepszym materacem jest wykonany z pianki termoelastycznej, zwanej też leniwą. Dzięki temu, że reaguje na naszą temperaturę ciała, świetnie dopasowuje się do całej naszej sylwetki. Śpiąc na takim właśnie materacu rzadziej zmieniamy pozycję, dzięki czemu nasze mięśnie mają czas na to, aby dostatecznie odpocząć.

Tego typu materace są polecane również kobietom w ciąży, jak także w okresie połogu. Nie są jednak zalecane dla osób cięższych, śpiących na brzuchu, gdyż w taki sposób nie osiągniemy pożądanego efektu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także materace do spania z pianki wysokoelastycznej. Ma on dobrą elastyczność i sprężystość, a co za tym idzie także świetnie dopasowuje się do kształtu ciała i kręgosłupa. Zapewniają również dobrą wentylację, która daje nam gwarancję, że w nocy nie będziemy się pocić, co z pewnością podnosi komfort naszego snu. Nie należą one do najtańszych rozwiązań, jednakże warto pamiętać, że materaca nie kupujemy na miesiąc czy dwa, ale ma on nam służyć przez kilka lat. Poza tym jest to bardzo często wybierany przez Polaków materac.

Ciekawą alternatywą jest również materac typu futon. Jest to bardzo ekologiczna opcja. Wypełnione są surową bawełną i obszyte płóciennym materiałem. Gwarantują one dobre podparcie kręgosłupa, a dodatkowo lateks bądź kokos powoduje, że są one albo mniej albo bardziej twarde. Stanowią doskonałe podparcie kręgosłupa. Poza tym świetnie dopasowują się do pory roku. Latem – przyjemnie chłodzą, natomiast zimą – dogrzewają. Dodatkowym atutem jest to, że są to materace stosunkowo tanie.

Przy wyborze odpowiedniego materaca nie należy się spieszyć. Warto sprawdzić każdy w bardzo prosty i przyjemny sposób. Najlepiej położyć się na materacu i poleżeć ok. 5 minut. Jeśli poczujemy się odprężeni i zrelaksowani, oznacza to, że ten właśnie materac jest dla nas najbardziej odpowiedni. Poza tym, jeśli już wybieramy materac dwuosobowy, wybierzmy taki, aby miał 160cm szerokości, gdyż dla dwóch osób jest on najbardziej komfortowy. Chyba, że mamy już łóżko w domu, do którego zmuszeni jesteśmy dopasować odpowiedni rozmiar.

Bardzo ciekawe rozwiązania przedstawia nam firma 33meble.pl, która oferuje produkty bardzo wysokiej jakości. Znajdziemy tam oczywiście produkty marki meble fox, czy też vinotti.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *