Shadow

Clear aligner

142371520336039700

Niemiecka firma Sheu-Dental opracowała nowoczesne przeźroczyste nakładki na zęby, które stanowią system leczenia ortodontycznego zwany Clear Aligner. System ten zapewnia higienę podczas leczenia, estetykę aparatu ortodontycznego, komfort leczenia i efektywność w leczeniu wad zgryzu.

System Clear Aligner pozbawiony jest zamków i drutów, które często dla pacjentów stanowiły nie mały i bolesny problem. Stało się tak, ponieważ w systemie tym zastosowana została technologia trzech elastycznych biokompatybilnych płytek w trzech grubościach – soft, medium i hard. Pozwoliły one na to by sam aparat był pozbawiony tych właśnie drutów i zamków.

Grubość, a także co za tym idzie sztywność tych płytek powoduje, że siła oddziaływania na zęby jest inna – mniejsza lub większa w zależności od potrzeby mimo, że w jednym z etapów leczenia kształt tych płytek jest jednakowy. Atutem jest także fakt, że lekarz ortodonta ma szeroki zakres możliwości jeśli chodzi o te aparaty. Musi jednak posiadać niezbędną wiedzę by móc je w pełni wykorzystać, podobnie wiedzę tę powinni posiadać ludzie pracujący w laboratorium ortodontycznym, w którym wykonywane są takie aparaty.

Clear Aligner posiada w zestawie specjalne narzędzia i elementy, które mają za zadanie wspomagać leczenie. Jednym z takich urządzeń są specjalne kleszcze, dzięki którym lekarz ortodonta ma możliwość formowania na nakładce specjalnych guzików i zaczepów, do tego są też śruby ekspansyjne o nazwie Vektor 40 i zestaw tak zwanych atachmetów do przyklejenia na zębach i przeznaczonych do tego by móc rozpinać elastyczne wyciągi. Dzięki temu, że ortodonta w naszej klinice www.orthovison.pl umie w pełni wykorzystać możliwość śrub Vektor 40, leczenie może zakończyć się już na etapie poszerzenia szczęki, co jest wielkim udogodnieniem dla pacjentów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *