Shadow

Marzniesz w nocy? Ten materac to zmieni

W nocy cierpisz z powodu niskiej temperatury, mimo że okrywasz się grubą warstwą kołdry i koca? Na szczęście marka SleepMed stworzyła innowacyjny materac, który oprócz wszechstronnych właściwości zdrowotnych, posiada również pewną wyjątkową cechę, która powoduje, że marznięcie przestaje być Twoim problemem i negatywnie wpływać na jakość snu oraz samopoczucia każdego poranka.

Rewolucyjna pianka termoelastyczna VitaRest®

Pewnie zastanawiasz się, jakim sposobem materac jest w stanie ogrzewać ciało, jeżeli nie wiąże się z tym podgrzewanie elektryczne? Odpowiedź jest bardzo prosta – materac termoelastyczny, zawierający innowacyjną piankę visco w swoim wnętrzu, reaguje na ciężar i ciepło użytkownika idealnie dopasowując się do jego kształtu i zapamiętując go. Tworzy to wrażenie otulenia i przyjemnego ciepła, co ułatwia zasypianie rozluźniając mięśnie i umożliwiając swobodny przepływ krwi. Ciepło w połączeniu z właściwościami materaca posiada również szereg zastosowań w walce z bólami reumatycznymi stawów oraz kręgosłupa, łagodząc dolegliwości bólowe i uczucie dyskomfortu, który ma negatywny wpływ na jakość snu.

Materac z pianką termoelastyczną – pozostałe właściwości

Zapewnianie poczucia ciepła to nie jedyna korzystna właściwość, która wpływa na wyjątkowość materacy termoelastyczneyh SleepMed. Pianka VitaRest®, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, tworzy 7 stref twardości, które idealnie odpowiadają potrzebom każdej części ciała i kręgosłupa. Dzięki temu całe ciało zyskuje personalizowane podparcie, a w efekcie lepiej odpoczywa i regeneruje się. Zastosowanie Airforce, rewolucyjnej technologii nacinania pianki, to z kolei gwarancja optymalnego obiegu powietrza we wnętrzu materaca. Powoduje to, że wszelka wilgoć zostaje odprowadzona z wnętrza wkładu, a zastępuje je czyste i świeże powietrze. Rozwiązanie to zabezpiecza także materac przed powstawaniem i gromadzeniem się w nim szkodliwych dla zdrowia kurzu, roztoczy, bakterii i pleśni. Wszystkie te cechy złożyły się na to, iż materace z pianką termoelastyczną SleepMed zdobyły miano materacy leczniczych o właściwościach ortopedycznych, a szereg badań potwierdził ich niezawodność w przypadku użytkowania przez alergików oraz osoby borykające się z problemami z kręgosłupem. 

Materac nie musi już kojarzyć się jedynie z niewygodnym, twardym podłożem łóżka. Dzięki innowacyjności i tworzeniu coraz lepszych materiałów, które idealnie współpracują z ciałem, materac może wspomagać leczenie przewlekłych schorzeń, dotleniać tkanki czy utulać nas do snu. Jest to nie tylko inwestycja w dobry sen, ale również zdrowie i wspaniałe samopoczucie.

Przeczytaj także