Shadow

Mamy wybierają a maluchy korzystają – jak wybrać biustonosz do karmienia

biustonosz-do-karmienia

Uśmiech na twarzy maluszka jest bezcenny, powie to każda mama, bez względu na staż czy wiek. Działa to także w drugą stronę – uśmiech mamy dla małego dziecka jest niesłychanie ważny. Choć macierzyństwo ma różne odcienie, trzeba zrobić wszystko, by szczęście jak najczęściej pojawiało się na twarzy mamy i dziecka. Szczególnym czasem na pielęgnację więzi jest czas karmienia piersią. Bycie sam na sam, moment wyciszenia, wzajemnego poznawania się. Każda mama chciałaby żeby karmienie było czasem przyjemnym, wygodnym a także praktycznym. Wydaje się, że dla dobrego karmienia trzeba głodnego dziecka i piersi pełnych mleka, jednak czasem życie pisze inne scenariusze.

Zacznijmy od początku – miejsce na karmienie jest bardzo ważne. Idealnie gdyby było odcięte od niepotrzebnych bodźców zewnętrznych, na uboczu, można puścić spokojną muzykę, która nota bene może przydać się później w momentach wyciszania maluszka. Wygodny fotel, szklanka wody, czasem towarzystwo tatusia to ważny element. Technikę karmienia czyli różne odpowiednie pozycje, warto poznać będąc jeszcze przed rozwiązaniem. Pozwoli nam to wypróbować najlepsze ułożenie już na początku karmienia, czasem nieklasyczne rozwiązania stają się ulubionymi – i o to chodzi. Kolejną bardzo istotną kwestia jest odpowiedni biustonosz do karmienia. Oczywiście w nocy, czy w czasie dłuższego przebywania z maluszkiem w łóżku, często biustonosza się nie zakłada, po prostu dla wygody. Jednak trzeba funkcjonować jak każda mama, wychodzić na spacery, do znajomych, gdziekolwiek- biustonosz dla karmienia staje się czymś nieodłącznym.

Jaki jest idealny biustonosz? Każda mama powie, ze musi być praktyczny,wygodny i ładny. Co oznacza ta praktyczność? Wyobraźmy sobie, że z jakiś względów nie możemy w danym momencie nakarmić dziecka, pędzimy z rozwrzeszczanym maleństwem w miejsce, gdzie wreszcie możemy je nakarmić i marzymy o jednym- by szybko podać dziecku pierś. Biustonosz praktyczny- to taki, który szybko da się odpiąć, co więcej, w razie nieplanowanego pobrudzenia mlekiem (to naturalne, że początkowo piersi muszą dostosować się do podaży i produkcji mleka) pierze się bez problemów i bez odbiciu się na jakości materiału. Praktyczność w tym miejscu łączy się z wygodą, odpowiedni materiał, sposób szycia, kształt miseczek są bardzo ważne, chodzi tu przecież o prawidłowe i piękne podtrzymanie piersi, które mogą być bardziej wrażliwsze niż zazwyczaj. No a wygląd? Zwykłe białe bawełniane biustonosze, rozłażące się po pierwszym praniu już dawno odeszły do lamusa. Wystarczy zerknąć do internetu, choćby na stronę sklepu http://www.lovemum.pl/categories/biustonosze-ciazowe by stwierdzić ,że jest w czym wybierać. Modele wiodących, renomowanych marek, wszystkie materiały, kolory i style w jednym miejscu. Każda kobieta może znaleźć biustonosz który będzie dla niej odpowiedni, czyli praktyczny, wygodny i piękny. Dobry wybór z pewnością przełoży się na zadowolenie, a zadowolenie to przecież uśmiech na twarzy mamy, a uśmiech na twarzy mamy to wiadomo co, radość maluszka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *