Shadow

5 błędów w pielęgnacji włosów

wlosy

Wszystkie zabiegi i produkty, które stosujemy na włosy, wpływają na ich kondycję. Niestety wiele z nas popełnia w ich pielęgnacji poważne błędy. Oto 5 grzechów przeciwko włosom.

1. Zbyt krótkie trzymanie odżywki na włosach

Często nie mamy czasu ani ochoty, by długo trzymać na włosach maskę czy odżywkę, i zwykle spłukujemy ją, nie odczekując nawet jednej minuty. Niestety w tym czasie żadna substancja nie ma szansy zadziałać. Nałożona na kilka sekund odżywka lub maska sprawi, że włosy będzie łatwiej rozczesać, ale ich stan się nie poprawi. Dlatego kosmetyki odżywcze powinno się trzymać na głowie co najmniej przez kilka minut, jak w przypadku produktów Garnier Ultra Doux. Niektóre mniej zaawansowane technologicznie produkty można zmyć dopiero po pół godzinie. W tym czasie wszystkie składniki, które powinny wniknąć we włosy, na pewno zdążą to zrobić.

2. Częste prostowanie lub kręcenie przy pomocy wysokiej temperatury

Stylizacja termiczna stosowana od czasu do czasu na większe wyjścia nie wyrządzi włosom wiele złego, ale często prostując lub kręcąc je przy użyciu wysokiej temperatury, na pewno im zaszkodzimy. Warto nauczyć się stylizować włosy w inny, mniej inwazyjny sposób. Można kręcić loki przy pomocy upięć, koków i warkoczy, a prostować produktami z silikonami. Na układanie się włosów ogromny wpływ ma też sposób ich podcięcia.

3. Wiele eksperymentów

Eksperymentowanie nawet z naturalnymi składnikami, które na pierwszy rzut oka wydają się bezpieczne, może zakończyć się podrażnieniem skóry głowy i uszkodzeniem włosów. Pamiętajmy więc, by decydując się na nowy zabieg lub produkt, przeprowadzić najpierw próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry za uchem lub na pojedynczym paśmie włosów. Ciągle eksperymentując na włosach, możemy też po prostu przesadzić z pielęgnacją. Da to rezultat w postaci obciążonych i przyklapniętych kosmyków.

4. Niedopasowanie kosmetyków do rodzaju włosów

Złe dobranie kosmetyku do pielęgnacji włosów może sprawić, że będą wyglądały jeszcze gorzej niż wcześniej. Zawsze zwracajmy uwagę, czy dany produkt jest rekomendowany do naszego rodzaju włosów i skóry głowy. Warto zwracać szczególną uwagę na proteiny, które źle stosowane potrafią uczynić więcej szkody niż pożytku na naszych włosach.

5.Brak konsekwencji

Łatwo zniechęcić się do pielęgnacji, jeśli nie widzimy efektów od razu. Niestety w przypadku włosów musimy uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty większości zabiegów będą widoczne dopiero po jakimś czasie. Dlatego nie należy po jednym zastosowaniu rezygnować z jakiegoś produktu lub sposobu pielęgnacji. Dajmy im czas, by zadziałały.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *