Shadow

Mamo, nie zapomnij wykupić NNW!

ubezpieczenia komunikacyjne NNW

ubezpieczenia komunikacyjne NNW

Jesteś świeżo upieczoną mamą? W drodze do pracy podwozisz do przedszkola kilkuletnią pociechę? A może z wygodnej i ciepłej podwózki korzysta nastolatek? Bez względu na to, kto i jak często towarzyszy Ci w podróży, nie zapomnij o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego. Zwróć uwagę zwłaszcza na NNW – to ono ochroni Ciebie i Twoich bliskich!

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

NNW jest polisą fakultatywną, jednak bardzo ważną i korzystną. Skrót zastosowany w nazwie po rozwinięciu oznacza ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Choć jest ubezpieczeniem komunikacyjnym, ma zastosowanie nie do samego pojazdu, ale do ludzi: Ciebie i Twoich współpasażerów. Jeżeli kogokolwiek z Was podczas jazdy, postoju, parkowania, wsiadania, wysiadania, ruszania, zatrzymywania – bądź szeregu innych czynności, które znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) – spotka krzywda, z uwagi na którą dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci mu odszkodowanie.

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW występuje w różnych pakietach. Jego zakres może być inny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Przykładowa ochrona to pomoc medyczna i pokrycie kosztów hospitalizacji, wypłacanie renty w razie niemożności szybkiego powrotu do pracy, sfinansowanie kosztów transportu zwłok i pochówku.

Przeczytaj artykuł o ubezpieczeniu komunikacyjnym autocasco i zobacz, co przemawia za jego zakupem: Dlaczego warto zdecydować się na kupno AC?.

ubezpieczenia komunikacyjne NNW

Czy nie wystarczy OC?

OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Wykupujesz je na rok, a następnie automatycznie się odnawia, zapewniając ciągłość ochrony. Czy nie wystarczy Ci ono? Czy posiadając tylko OC, Ty i Twoje dzieci jesteście chronieni w pełni?

Niestety nie. Jak wynika z nazwy, OC to ochrona od odpowiedzialności cywilnej. Ma zastosowanie, gdy do szkody na drodze dojdzie z Twojej winy, jednak odszkodowanie otrzyma wyłącznie poszkodowany. Jeżeli Ty lub Twoje dzieci doznanie uszczerbku na zdrowiu, leczenie będziesz musiała sfinalizować z własnej kieszeni. W przypadku dłuższego rozstroju zdrowotnego musisz się liczyć z wysokimi kosztami.

ubezpieczenia komunikacyjne NNW

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW szyte na miarę

Dobrą stroną fakultatywnych ubezpieczeń komunikacyjnych jest to, że są elastyczne – łatwo znaleźć ofertę dostosowaną do własnych potrzeb, ale także ustalić te potrzeby w rozmowie z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego.

Być może zależy Ci na czasowym wykupieniu NNW, bo jedziesz z dziećmi na wycieczkę, święta lub wakacje do innego miasta? Masz taką możliwość. Możesz także poszerzyć terytorium ochrony NNW, jeżeli zabierasz dzieci do Disneylandu lub Legolandu.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, koniecznie przeczytaj OWU – tam znajduje się lista wykluczeń, czyli sytuacji, w której ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłacenia odszkodowania. Skorzystaj tez z internetowej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, by znaleźć ofertę jednocześnie atrakcyjną pod względem zakresu i ceny. Pamiętaj, że na szali stoi zdrowie, a czasem nawet życie Twoich pociech. Zasługują na to, co najlepsze: poczucie bezpieczeństwa przy osobie, którą kochają najbardziej – ich mamie.

Przeczytaj także