Shadow

Małe mieszkanie – jak optycznie powiększyć przestrzeń?

male-mieszkanie

Wiele młodych małżeństw marzy o własnym m. Mówimy wtedy zazwyczaj, że może być ciasne, aby było własne. Z biegiem lat gdy już mamy to swoje wymarzone mieszkanko, gdy powiększa nam się rodzina, to marzymy o większym lub o przestronnym domu. Niestety nie wszystkie marzenia się spełniają i niekiedy trzeba tak zorganizować tę swoją małą przestrzeń, aby mieszkało nam się wygodnie, przyjemnie i żeby było po prostu ładnie. Jak zatem urządzić małe mieszkanie, aby optycznie powiększyć przestań? Czy to w ogóle możliwe?

Możliwe, potrzebny tylko jest dobry plan. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jasne kolory powiększają, zatem na ścianach powinny królować biele, beże czy inne delikatne pastele. Ważne jest również światło i to zarówno to dzienne jak i sztuczne. Wprowadźmy więc do wnętrza słoneczko. Zastosujmy tylko delikatne firanki, które przepuszczają światło i tym samym nasze wnętrze będzie jaśniejsze. Zamontujmy też kilka różnorodnych źródeł swatała, które będą nam oświecać mieszkanie już po zmroku.
Kolejna sprawa to meble. Z jednej strony powinno ich być jak najmniej, tak aby nie zabierały cennej przestrzeni. Z drugiej zaś strony, musi ich być na tyle dużo, aby pomieściły wszystkie nasze rzeczy. Zatem tutaj musimy naprawdę wszystko dobrze przemyśleć i najlepszym wyjściem będą zabudowane szafy na specjalne zamówienie, które będą sięgać aż do samego sufitu. Tym sposobem zmieścimy w nich wiele więcej niż w tradycyjnych szafach.
Meble również powinny być o jasnym zabarwieniu, jednak ci, którzy nie lubią bieli na meblach, mogą śmiało wybrać jakiś gatunek jasnego drewna.

Kolejna sprawa to zastosowanie w aranżacji wnętrza i ozdabianiu pewnych trików powiększających. Idealnie sprawdzą się w tej roli tapety przestrzenne, które można nakleić na fragmencie ściany, a także lustra, które powinny znaleźć się nie tylko na ścianach w przedpokoju, ale również w salonie, w sypialni na szafie czy w pokoju młodzieżowym.

Ostania sprawa, o której należy pamiętać w małych mieszkaniach, to idealny porządek. Zatem zadbajmy o to, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce i nie przesadzajmy też w dodatkach. Pamiętajmy o zasadzie: niekiedy mniej, znaczy więcej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *