Shadow

Regeneracja włosów po zimie

regeneracja-wlosow

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Zdobi jednak nie tyle nowoczesna fryzura czy ekstrawagancki kolor, co ich kondycja i schludny wygląd. Dbajmy, zatem o swoje włoski, pielęgnujmy, unikajmy suszenia, często myjmy a wówczas odwdzięczą się pięknym wyglądem i dodadzą nam uroku.

Jak wspomnieliśmy na początku, włosy będą ozdobą tylko wówczas, gdy będą mocne, zadbane i lśniące. Nie mogą być przetłuszczone, niestarannie uczesane, z rozdwojonymi końcówkami czy spalonymi od rozjaśniacza końcami.

Zimą nosiliśmy czapki, kaptury i nasze włosy stały się matowe, szare, na końcach suche i łamliwe a u nasady przetłuszczające się. U wielu osób jeszcze do tej kolekcji dochodzi łupież, gdyż bakterie go wywołujące bardzo lubią ciepło, a pod czapeczkami warunki są wręcz idealne. Zatem jak zadbać o włosy na wiosnę, aby znów były mocne i piękne?

Przede wszystkim postawmy na ich regenerację. Idealnie by było udać się oczywiście do profesjonalisty, który dobierze rodzaj odżywki do kondycji włosów, jednak można również zastosować odżywianie środkami dostępnymi w drogeriach. Zatem dokładnie oglądamy swoje włosy i kupujemy maseczki i odżywki, które po aplikacji dokładnie zmywamy ciepłą wodą i dopiero teraz układamy. Starajmy się też unikać suszarki, która osłabia kondycję, a jeżeli już koniecznie musimy, to suszmy chłodnym strumieniem powietrza.

Bardzo dobre efekty uzyskamy stosując naturalne kosmetyki do włosów, które możemy samodzielnie przygotować w domu. Na włosy przesuszone, z rozdwojonymi końcami, dobra będzie maska z nafty kosmetycznej, która odżywi i nawilży włosy. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować jej przed wyjściem, gdyż trochę ciężko ją zmyć przy pierwszym myciu włosów. Dobre efekty uzyskamy również stosując płukankę z lnu. Tutaj musimy najpierw zagotować kilka łyżek nasionek i po wystudzeniu odcedzić. Taką miksturą polewamy umyte wcześnej szamponem włosy i już tego nie spłukujemy. Taką płukankę można zastosować zarówno do włosów przetłuszczających się jak i do suchych. Staną się mocniejsze, gładkie, odżywione i nawilżone.

Gdy poprawimy kondycję włosów, to czas na wizytę u dobrego fryzjera, który dobierze fryzurę do naszej urody i do rodzaju włosów. Uważajmy też na farbowanie i wykonujmy tylko w profesjonalnych salonach. Nie niszczmy swoich włosów ot tak, dla kaprysu, bo potem ciężko poprawić jest ich kondycję.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *