Shadow

Skąd pozyskać środki na własny biznes?

wlasny-biznes

Własny biznes i ustabilizowana pozycja finansowa to marzenie wielu kobiet. Brak odwagi, strach przed klęską a przede wszystkim brak środków finansowych na otworzenie działalności, to główne przyczyny rezygnacji z własnych marzeń i szczęścia.

Zastanówmy się, zatem wspólnie skąd przeciętna kobieta może pozyskać środki na założenie własnej firmy i czy jest to w ogóle możliwe?

Zdobycie środków na otworzenie biznesu wcale nie jest trudne, choć większość tak uważa. Wystarczy wybrać się do Urzędu Pracy i spytać o taką dotację. Niestety tutaj głównym warunkiem jest to, abyśmy były zarejestrowane w takim urzędzie, jako osoby bezrobotne przynajmniej rok czasu. Trzeba zatem o wszystkim pomyśleć nieco wcześniej i zacząć działać. Pamiętajmy też o tym, że większość konkursów jest organizowana z początkiem każdego roku, a pod koniec roku zazwyczaj urzędy nie mają już wolnych środków na takie cele.

Zatem rejestrujemy się w urzędzie i pilnujemy konkursów i zapisów na różne kursy. Gdy takowy konkurs się rozpoczyna, to zgłaszamy swoją kandydaturę i to najczęściej odbywa się na specjalnych formularzach, które otrzymamy w urzędzie. Wypełniamy, składamy i czekamy na decyzję. Potem jeszcze przed nami seria szkoleń, napisanie biznes planu i otrzymujemy gotówkę. Oczywiście musimy spełnić tutaj szereg wymagań urzędu i oczywiście głównym warunkiem jest założenie firmy zgodnie z biznes planem i utrzymanie jej przynajmniej przez rok czasu. Pamiętajmy, że nie dotrzymanie warunków umowy będzie skutkować zwrotem całej otrzymanej kwoty. Warto, więc wszystkiego pilnować, skrupulatnie gromadzić faktury i rachunki.

Kwoty dotacji wypłacanych przez Urzędy Pracy nie są wysokie i przeważnie kształtują się od 15 000 do 20 000 złotych. Nie jest to duża kwota, jednak na pierwsze koszty wystarczająca.

Jeżeli potrzebujemy większej kwoty, to musimy szukać różnych konkursów, które ogłaszane są, co jakiś czas w wielu województwach. Są one najczęściej kierowane do ściśle określonej grupy osób, na przykład dla samotnych matek czy kobiet po 50-stce. Warto jednak szukać, gdyż kwoty takich dotacji są zazwyczaj wyższe i oscylują w granicach 40 000- 50 000 złotych.

Jest, więc, o co walczyć i konkurować.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *