Shadow

Magiczny kolagen – prawda czy mit?

Kolagen to naturalne białko, które jest wytwarzane zupełnie naturalnie przez nasz organizm. Z biegiem lat i w wyniku różnych chorób i zaburzeń jego ilości w naszym organizmie są coraz mniejsze i tym samym nasza skóra jest w coraz gorszym stanie.

Prawdą jest, że to białko odpowiada za stan naszej skóry, za jej gęstość i gładkość. Gdy dochodzi do zaburzeń w produkcji kolagenu, to skóra staje się obwisła, galaretowata, mogą powstawać rozstępy i cellulit. W wyniku braku wystarczającej ilości kolagenu pojawiają się też zmarszczki i jak wszyscy wiemy, jest to proces zupełnie naturalny. Naturalne jest również to, że nasz organizm z wiekiem produkuje coraz mniej tej cennej substancji i wydawać by się mogło, że nie mamy na to wpływu.

Choć zatrzymać całkowicie tych procesów się nie da, to jednak możemy je nieco opóźnić i wówczas te procesy starzeniowe będą mniej widoczne i będą spokojniej postępować.

Przede wszystkim nasze dbanie powinno tutaj polegać na pobudzaniu skóry do działania, czyli musimy wykonywać częste peelingi, masaże skóry i tutaj warto również korzystać z profesjonalnych, bezinwazyjnych zabiegów w salonach kosmetycznych, które falami dźwiękowymi, radiowymi pobudzają tkanki i sprawiają, że procesy wewnątrz skóry są efektywniejsze.

Kolagen możemy również dostarczać naszej skórze od zewnątrz, poprzez stosowanie kosmetyków z kolagenem zwierzęcym, których obecnie na rynku jest całkiem sporo. Regularnie stosowany sprawi, że zewnętrzna warstwa skóry się wygładzi i ujędrni. Warto, więc sięgać regularnie po kremy do twarzy z kolagenem, a także i po takowe balsamy do ciała. Warto wcześniej przygotować skórę do tych zabiegów, tak, aby potem lepiej wchłonęła wszystkie składniki. Przede wszystkim koniecznie wykonaj peeling skóry, który oczyści ją z martwych komórek, wygładzi i sprawi, że skóra wchłonie wszystkie cenne składniki z kosmetyków. Warto, co jakiś czas taki kosmetyk z kolagenem wklepać w skórę w dużej ilości, potem owinąć ciało w folię spożywczą i w takim kokonie pozostańmy przez około 30 minut. Pod wpływem ciepła kosmetyk wchłonie się o wiele szybciej i bardziej wykorzysta wszystkie cenne składniki. Taki zabieg jest stosowany również w profesjonalnych gabinetach, a przecież samodzielnie w domu też bez problemu możemy go wykonać i to zupełnie za darmo.

Osoby, które pragną natychmiastowego efektu i odmłodzenia skóry, mogą korzystać ze wstrzykiwań kolagenu w gabinetach kosmetycznych. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, zmarszczki są spłycone a skóra jędrniejsza. Utrzymuje się taki wygląd przez kilka miesięcy i stopniowo powraca do naturalnego stanu. Aby więc ciągle się cieszyć pięknym wyglądem musimy taki zabieg wykonywać regularnie i jest to niestety bardzo kosztowne.

Na powyższych przykładach wyraźnie widzimy, że mamy pewien wpływ na starzenie się swojej skóry i na spowolnienie naturalnych procesów wewnątrz naszego ciała.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *