Shadow

Wakacje na rowerze – zwiedzamy Pomorze Zachodnie.

Szum fal, gorące słońce i wiatr we włosach marzy nam się przez cały rok. Gdy jednak nadchodzi czas wakacji to zastanawiamy się czy takie kolejne wakacje spędzone na plaży mają w ogóle sens. Prażenie się w słońcu na zatłoczonej plaży, wśród rozwrzeszczanego tłumu nie mają nic wspólnego z naszymi marzeniami o pustej plaży, ciszy zakłócanej jedynie szumem fal i śpiewem mew. Jak zatem spędzić tegoroczne wakacje, aby różniły się nieco od poprzednich i przyniosły całej rodzinie mnóstwo wrażeń?

Proponujemy wakacje na rowerze. Jest to idealny sposób na spędzenie udanych, ciekawych i zdrowych wakacji. Możemy wyruszyć z domu nad morze lub gdy trasa wydaje nam się zbyt długa, to zabieramy rowery do auta i dopiero na miejscu przerzucamy się na jednoślady.

Pierwszą rzeczą, o której musimy pomyśleć są oczywiście sprawne rowery dla wszystkich członków rodziny. Gdy mamy małe dzieci, to dla nich lepiej zarezerwować wygodne foteliki na nasze rowery. Po sprawdzeniu stanu rowerów i wyposażeniu ich we wszystkie niezbędne akcesoria wyruszamy w trasę. Musimy jeszcze pomyśleć o noclegu i przy takim wędrownym trybie najlepiej zabrać ze sobą po prostu namiot. Można też wcześniej sprawdzić dokładnie swoją trasę i zarezerwować w kilku miejscach noclegi. Trzeba jednak w tym przypadku być bardzo precyzyjnym i dokładnie określić ilość przemierzanych kilometrów i miejsc, do których dotrzemy.

To ostatnie wyjście jest idealne dla rodzin z dziećmi, gdyż do minimum można ograniczyć ilość przewożonego bagażu. Nie potrzebny będzie namiot, śpiwory, maty, grube koce etc.

Gdzie jechać?

Trasy rowerowe na Pomorzu są coraz lepsze i jest ich coraz więcej. Można, więc zwiedzać nadmorskie miejscowości, podziwiać architekturę a także delektować się wspaniałymi widokami naszego morza. Wiele tras prowadzi, bowiem wzdłuż samej linii brzegowej i jazda nimi dostarczy naprawdę wielu wrażeń zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Proponujemy naszą wycieczkę rowerową rozpocząć na pomorzu zachodnim, a dokładniej w malowniczych Międzyzdrojach. Być może uda nam się natrafić na coroczny festiwal gwiazd, który rok rocznie przyciąga do tej niewielkiej miejscowości mnóstwo gwiazd polskiego ekranu. Posuwając się dalej na wschód natrafimy na kolejne nadmorskie wsie, które mają dla turystów mnóstwo atrakcji. W Trzęsaczu zwiedźmy malownicze ruiny kościoła, w pobliskim Niechorzu latarnię i motylarnię a w Pobierowie Park Dinozaurów. Oczywiście musimy koniecznie pozwiedzać Kołobrzeg, gdyż to stare miasto ma ich bez liku. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników historii i kultury polskiej.

No i dotarliśmy prawie do Pomorza środkowego, tutaj możemy się zatrzymać na dłużej, nieco odpocząć lub wyruszyć n kolejną wycieczkę aż do wschodnich granic naszego kraju. Wschodnie tereny Pomorza są bardzo malownicze, nieco zapomniane przez turystów i łatwiej tam o dziewicze tereny nadmorskie, o puste plaże i spokój.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *