Shadow

Loft style – styl industrialny we wnętrzach mieszkań

Wiele osób zastanawia się nad tym jak urządzić wnętrze naszego domu. Każdy z nas czuje się dobrze w innych pomieszczeniach dlatego tak ważne jest, by swoje mieszkanie, miejsce, gdzie odpoczywamy, urządzić tak byśmy to my czuli się w nim najlepiej.

Jest wiele stylów, którymi możemy się kierować i z których możemy czerpać inspirację. Jednym z najbardziej modnych trendów w aranżacji wnętrz jest w ostatnich czasach styl industrialny. To z pewnością styl bardzo odważny i ekstrawagancki i nie każdy z nas czułby się w nim dobrze. Dlaczego?

Ponieważ uważany jest za jeden z najbardziej surowych wnętrz, przypominających wystrój magazynów czy też fabryk. Dlatego też będzie odpowiedni tylko dla osób, które dobrze czują się w tego typu, bardzo charakterystycznych wnętrzach. Loftowe wnętrza są modne, ale nie każdy się w nich odnajdzie. Jednak zwolennicy takich wnętrz mogą także czerpać wiele inspiracji i urządzić swoje mieszkanie w surowym stylu. Co stanowi najważniejsze elementy tego stylu?

To z pewnością duże, przestronne i otwarte pomieszczenia, wysokie ściany, duża ilość okien, które wpuszczają do naszych pomieszczeń dużą ilość światła. To też występowanie dużej ilości kolumn czy też łuków. Jednym z charakterystycznych elementów pomieszczeń urządzanych w tym stylu jest z pewnością zastosowanie na dużej powierzchni cegieł – w kolorach od czerwieni, poprzez szarość i biel.

Dzięki dostępności na rynku dużego rodzaju różnych elementów dekoracyjnych, jesteśmy w stanie bez większego problemu urządzić loftowe mieszkanie nawet na niewielkiej powierzchni w bloku. Ważne jest by pomieszczenia były obszerne i otwarte, można więc zdecydować się na wyburzenie jakiejś ściany co optycznie powiększy mieszkanie, a dostępność większej ilości okien w danym pomieszczeniu rozświetli je i nada mu niepowtarzalny charakter. Jeśli jednak nie chcemy wprowadzać sporych zmian i wyburzać ścian a jednocześnie chcemy uzyskać efekt loftu, można skupić się na odpowiednim dobraniu dodatków jak na przykład położenie na ścianach wspomnianej wcześniej czerwonej cegły.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.