Shadow

Sufity napinane, alternatywa dla karton-gipsu

Często, w aktualnych aranżacjach są stosowane tak zwane podwieszane sufity, wykonane z karton-gipsu. Alternatywą dla takiego rozwiązania mogą być sufity napinane, które posiadają wiele zalet, a przede wszystkim ich montaż jest znacznie szybszy i nie ma przy tym konieczności wynoszenia wszystkich mebli z pokoju i nie wymaga późniejszego sprzątania. Tego typu sufity napinane, cechują się także odpornością na wilgoć, czy też temperaturę, dzięki czemu można montować je również w łazienkach oraz kuchniach. Do plusów takiego rozwiązania możemy z pewnością zaliczyć również ich ciekawy i różnorodny design.

Sufity napinane stają się dzięki tym zaletom, coraz bardziej popularne i są bardzo dobrą alternatywą, dla tradycyjnie podwieszanych sufitów, wykonanych z kartonowo-gipsowych płyt. Nie dziwne więc, że coraz większa liczba projektantów oraz architektów wnętrze, wykorzystuje tego typu rozwiązanie w swoich projektach.

Montaż płyt wykonanych z karton-gipsu bywa czasem bardzo kłopotliwy. Aby wykonać taki podwieszany sufit, konieczne jest wyniesienie z pomieszczenia wszystkich mebli i akcesoriów oraz przygotować specjalny stelaż, który utrzymywał będzie całą konstrukcję. Następnie montujemy płyty gipsowo-kartonowe, które też wymagają dodatkowej obróbki, a na koniec wysprzątać pokój z kurzu i pyłu. To wszystko wpływa na wydłużający się czas montażu takiego podwieszanego sufitu, a co za tym idzie wyłącza z użytku pomieszczenie nawet na kilka dni.

Jeśli chodzi o sufity napinane, to montuje się je naprawdę szybko i sprawnie, a do montażu nie trzeba wynosić z pomieszczenia mebli. Wystarczy jedynie po obwodzie ścian umieścić profile, a następnie przymocować do nich membranę sufitową, która wykonana jest z specjalnej folii. Cała instalacja takiego sufitu napinanego, zazwyczaj zamyka się w kilku godzinach, czyli znacznie krócej, niż w przypadku tradycyjnych sufitów podwieszanych.

Sufity napinane nadają się do każdego pomieszczenia, a to dzięki ich właściwościom. Są one bowiem odpoene na zabrudzenia, odbarwienia i temperaturę, co umożliwia ich montaż na przykład w kuchni, a do tego są wodoodporne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się także w łazience. Lekkość konstrukcji pozwala również na ich montaż na dosłownie każdej kondygnacji.

Do zalet takiego rozwiązania, możemy zaliczyć również lepszy design, niż w przypadku karton-gipsu. Kolor i typ folii możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb, a dodatkowo można wykonywać z nich różne kształty oraz konstrukcje wielopoziomowe.

Koszty sufitu napinanego można porównać z kosztami tradycyjnych sufitów podwieszanych, a ich rosnąca popularność z pewnością wpłynie na obniżające się ceny takiego rozwiązania.

Jak widzicie, zalet sufitów napinanych jest naprawdę sporo, dlatego warto zainteresować się tym tematem planując remont w swoim domu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *