Shadow

Jak zagospodarować kuchnię?

Kuchnia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Ważne jest więc to by odpowiednio ją urządzić i zagospodarować tak by spełniała nasze oczekiwania i by przede wszystkim była nas funkcjonalna. Inaczej urządzimy to wnętrze gdy w domu bywamy rzadko i nie gotujemy zbyt często, a zupełnie inaczej gdy codziennie przyrządzamy posiłki i wspólnie z rodziną je spożywamy.

Nawet niewielkie pomieszczenie przeznaczone na kuchnię można urządzić tak by ostatecznie było funkcjonalne, przytulne i ergonomiczne. Jak więc zagospodarować niewielką przestrzeń ?

Przede wszystkim tak by wszystko co najważniejsze znalazło się na swoim miejscu i było na nas łatwo dostępne. Warto każde pomieszczenie rozplanować tak, by były zachowane odpowiednie sekcje, które połączone w całość okażą się spełniać dobrze swoje funkcje.

W każdej kuchni powinien być zachowany tak zwany ciąg komunikacyjny. Miejsce przeznaczone na lodówkę, gdzie przechowujemy jedzenie, miejsce na przygotowanie posiłków a więc blat, na którym będziemy pracować. Do tego miejsce, gdzie możemy umyć ręce czy produkty i ostatecznie miejsce, gdzie możemy je ugotować. Powinniśmy starać się także zagospodarować maksymalnie każdą powierzchnię, ponieważ dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie zagospodarować nawet najmniejszą przestrzeń.

W małej kuchni nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że zbyt duża ilość mebli, szafek czy zbyt duże sprzęty AGD lub RTV mogą po prostu sprawić, że kuchnia wyda się zagracona a przez to straci na swojej funkcjonalności i wyglądzie estetycznym. Warto tu zastosować zasadę im mniej tym lepiej, bo dzięki takiemu minimalistycznemu podejściu będziemy w stanie maksymalnie wykorzystać powierzchnię, którą dysponujemy.

W kuchni warto zastosować mocne kontrastujące z kolorem ścian czy płytek kolory dodatków, które nadadzą pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Mała kuchnia też może być piękna i urządzona ze smakiem, pod warunkiem dobrania odpowiedniej kolorystyki oraz mebli, które wykorzystają maksymalnie dostępną powierzchnię i sprawią, że będzie ona funkcjonalna i ergonomiczna.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.