Shadow

Legginsy, najlepszy przyjaciel tancerki

Nie jest łatwo skompletować odpowiedni strój do aktywności fizycznej – powinien być bowiem wytrzymały, z dobrych materiałów, nie może krępować naszych ruchów, ale i musi pozwalać skórze oddychać. Przede wszystkim jednak, powinien być odpowiednio dostosowany do specyfiki danej dyscypliny – na przykład buty do biegania będą różnić się od butów do piłki nożnej albo od butów do tańca. Z samym tańcem zresztą jest podobnie – trochę inny strój będziemy kompletować, kiedy postanowimy uczyć się tańca towarzyskiego, a inny, gdy nowoczesnego. Jednym z najpopularniejszych elementów sportowego stroju są oczywiście legginsy. Jakie więc legginsy sportowe damskie wybrać, jeśli zamiast bieżni albo boiska wybieramy parkiet i szukamy czegoś do tańca? To też zależy od tego, co zamierzamy tańczyć.

Jakie powinny być legginsy?

Nie do każdego tańca wybierzemy ten sam rodzaj legginsów czy spodenek. Oczywiście, są takie wyznaczniki, których poszukiwać będziemy w każdym przypadku. Legginsy sportowe damskie absolutnie nie mogą krępować naszych ruchów. Muszą sprawiać wrażenie, jak gdyby były drugą warstwą skóry.

Wybierajmy tylko te legginsy sportowe, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, inaczej grozi nam szybkie przegrzanie, jeśli tkanina nie będzie oddychać. Kwestie takie jak kolor czy wzór są oczywiście drugorzędne. Warto także zwrócić uwagę na fakturę materiału – czasem potrzebujemy bardziej śliskiej tkaniny, czasem natomiast takiej, która zapewnia większą przyczepność.

Pole dance a dancehall

Przykładami dwóch tańców, do których potrzebować będziemy różnych legginsów sportowych, są chociażby pole dance i dancehall. Pole dance, choć jeszcze jakiś czas temu kojarzony był raczej z nocnymi klubami, to dzisiaj jest uznaną i niezwykle wymagającą dyscypliną sportową, a także formą sztuki, która wymaga znakomitej kondycji fizycznej. W pole dance niezwykle ważna jest przyczepność – nasze nogi nie mogą ślizgać się w zetknięciu z rurą. Najlepszą opcją są oczywiście w tym przypadku bardzo krótkie, elastyczne spodenki, ale nie każdy chce odsłaniać tyle ciała, a przynajmniej nie na początku swojej przygody z pole dance. Dlatego wybierając legginsy sportowe damskie do tego typu tańca, szukajmy czegoś, co będzie idealnie przylegać do naszego ciała, nie będzie przemieszczać się (legginsy absolutnie nie mogą być za duże i zbyt luźne) i z tkaniny, która charakteryzuje się dużą przyczepnością.

Natomiast czegoś innego będziemy szukać w przypadku legginsów do dancehallu. Jest to bardzo energetyczny rodzaj tańca pochodzący z Jamajki. Można zauważyć w nim pewne pokrewieństwo z reggae, jest jednak zdecydowanie bardziej sensualny. Dancehall skupia się przede wszystkim na ruchach pośladków i brzucha, a skoro pośladki, to odpowiednie spodnie. Tutaj można pójść w dwóch kierunkach.

Docelowymi legginsami są takie, które będą ściśle przylegać do naszego ciała, dzięki czemu podkreślą wszystkie ruchy naszego ciała. Ale podobnie jak w dance pole, jeśli nie chcemy od początku decydować się na tak eksponujący nasze kształty strój, możemy pójść w pumpy, które są zdecydowanie luźniejsze i choć nadal nie ograniczają naszych ruchów, to skrzętnie ukrywają nasze kształty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *