Shadow

Jak zakupić biustonosz? Kilka praktycznych wskazówek

Jeśli kiedykolwiek byłaś na zakupach w celu nabycia biustonosza i wróciłaś do domu z takim, który nie pasuje do Ciebie, wiesz, jak frustrujące może być to doświadczenie. Noszenie nieodpowiedniego rozmiaru biustonosza może rozpraszać, a nawet zrujnować potencjalnie wspaniały dzień. Wybór stylu, który zapewni Ci komfort, staje się prostszy, gdy już wiesz, czego szukasz! Przy odrobinie wcześniejszego planowania, możesz znaleźć idealny biustonosz na każdą okazję.

Dobieranie miejsca zakupu

Wybierz sklep z szeroką ofertą biustonoszy i doświadczonymi pracownikami. Idź do sklepu uzbrojona w listę biustonoszy, których potrzebujesz i planujesz kupić. Każdy potrzebuje czegoś innego, ale jeśli trafisz na odpowiedni asortyment, możesz od razu zrobić zapas. Czemu od razu nie nabyć dwóch czarnych staników, jednego bez ramiączek i jednego biustonosza sportowego? Przynieś ze sobą do sklepu cienką koszulkę, abyś mogła zobaczyć, jak wygląda każdy stanik w najróżniejszych okolicznościach. Będziesz widzieć, czy nie jest za bardzo widoczny. Nie chcesz przecież żadnych niespodzianek przy pierwszym założeniu!

Poznaj swój typ ciała

Bądź świadoma swojego kształtu ciała, aby wiedzieć, jakich biustonoszy należy szukać. Na przykład, jeśli masz bardziej „jabłkowy” kształt, najprawdopodobniej będziesz szukać pełniejszego biustonosza, a nie miseczek. Jeśli jesteś zaskoczona (lub rozczarowana), pamiętaj, że rozmiar biustonosza to tylko liczba. Właściwe dopasowanie biustonosza jest najważniejsze.
Nie bój się założyć biustonosz i spojrzeć krytycznym okiem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek luki, rozlewanie, wbijanie się w ciało lub inne oznaki złego dopasowania – uznaj, że nie jest to właściwy stanik. Odwróć się i spójrz także na tył. Układanie się zapięcia też może być bardzo przydatne, jeśli chodzi o prawidłowe dopasowanie. Nie powinno tam być żadnych fałd ani wybrzuszeń.

Planowanie następnych zakupów

Zapisz datę wizyty i pamiętaj, aby zaplanować kolejną przymiarkę od sześciu miesięcy do roku później. Rozmiary biustonosza zmieniają się z powodu przyrostu masy ciała, zmian hormonalnych, starzenia się i innych zmian w życiu, dlatego ważne jest, aby dopasować go co najmniej raz w roku. Biustonosze muszą również być wymieniane co sześć miesięcy do roku z powodu zużycia. Po dokonaniu zakupu musisz zadbać o swój biustonosz. Najlepiej jest prać go ręcznie, ale jeśli chcesz umieścić go w pralce, upewnij się, że stanik jest zamknięty w ochronnym woreczku na ubrania. Zawsze susz go przez zawieszenie na sznurku – nigdy nie wkładaj biustonoszy do suszarki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *