Shadow

Lakiery Laura Conti

IMG_9423

Właśnie jestem po wypróbowaniu kolejnych lakierów do paznokci, tym razem firmy Laura Conti SPA NAIL. Rzecz, którą muszę podkreślić już na początku to fakt, że ma prześliczne kolory 🙂 Ja testowałam dwa – 195 i 201 i oba idealnie trafiły w moje gusta. Są bardzo ładne, lśniące, odporne na ścieranie i nie odpryskujące. Po dwóch warstwach uzyskałam całkowite pokrycie paznokcia, bez prześwitów – także wynik dość dobry. Lakier jest dość gęsty, pędzelek wygodny w użyciu, także lakier łatwo się nakłada. W buteleczce znajduje się 11 ml emalii.

Lakier szybko wysycha, wystarczyło zaledwie 15 min. i paznokcie były gotowe. Zapach normalny, jak to lakier do paznokci, w każdym razie nie jest zbyt ostry. Co też jest bardzo ważne – nie barwi płytki, także po zmyciu nie zostaje po lakierze ani śladu. Moje doświadczenia z lakierami były bardzo różne, zdarzało się, że lakiery (szczególnie czerwone) zabarwiały mi płytkę paznokcia, przez co po zmyciu zostawał na nich żółty, czasem aż pomarańczowy okropny nalot. Jak nie trudno sobie wyobrazić – wyglądało to bardzo nieestetycznie.

Ogólnie mówiąc, płytka paznokcia pomalowana tym lakierem wydaje się być twardsza, połyskująca i wydaje mi się, że nawet dobrze chroni paznokcie przed złamaniem. Nie ma potrzeby dodatkowego nakładania lakieru nabłyszczającego, bo ten doskonale to zapewnia. Z informacji, które znalazłam wynika, że lakier jest dostępny w 10 kolorach, z tego co zauważyłam, to wszystkie kolory są bardzo żywe, co mi się też bardzo podoba. Poza tym są dosyć tanie – 4,99 zł/sztukę. Jedynym minusem jest dość ciężka ich dostępność, do tej pory ich nigdzie nie widziałam, choć słyszałam, że pojawiają się w Rossmanie.

IMG_9424

IMG_9425

IMG_9426

PC010531

IMG_9427

PC050550

PC050551

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *