141802701109983400

Temu, że główny wpływ na nasze samopoczucie ma sen, raczej nikt nie zaprzeczy. Zdrowy sen daje nam energię na cały dzień, dodaje sił, poprawia nasze samopoczucie, a także w dużym stopniu poprawia naszą produktywność w pracy. A co wpływa na dobry sen? Właściwy sen warunkuje nie tyle dobre łóżko, co właściwy materac. Stąd warto dokonywać przemyślanych decyzji i poznać kilka fachowych opinii na temat rodzajów materaców, ponieważ ma on wpływ nie tylko na nasz komfort, ale także na nasze zdrowie.

Rodzaje materaców

Aktualnie, mamy już wiele rodzajów materaców na rynku, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na wybór odpowiedniego, zgodnie z naszymi preferencjami. Jednak musimy zwrócić też uwagę na parę innych kwestii podczas dokonywania wyboru. Miękki materac to nie zawsze dobry sen, a ten sam materac nie pasuje do każdego rodzaju sylwetki. Osoby tęższe, powinny wybierać inny materac niż osoby szczuplejsze. Na rynku znajdziemy zarówno materac twardy/średnio twardy, średni/miękki, a także idealnie wyważony. Jak należy wybierać?

Wybór materaca często okazuje się trudniejszą sprawą, niż może nam się to wydawać. Innego materaca potrzebują osoby tęższe, a innego szczuplejsze. Ma to głównie znaczenie dlatego, że źle dobrany materac będzie powodował u nas nie tylko złe samopoczucie, ale także bóle kręgosłupa i słabe krążenie krwi. Okazuje się, że na sen przeznaczamy ok. 1/3 naszego życia, dlatego to jak śpimy, jest tak istotne.

Materac twardszy: Active Sport

To jaki powinniśmy wybrać materac może zależeć od naszych preferencji, jednak musimy zawsze zwrócić uwagę na nasze zapotrzebowanie. Jeśli mamy bardziej wysportowaną sylwetkę, idealnym wyborem może okazać się dla nas materac twardy/średnio twardy. Podobnego wyboru powinny dokonać osoby mające problemy z kręgosłupem. Polska firma matinee.pl ma w ofercie materac tego typu, który dodatkowo jest dwustronny – o różnej twardości. Możemy sobie dzięki temu dowolnie go obracać, w zależności od pożądanego przez nas rodzaju twardości.

Materac średni/miękki: Comfort Line

Jeśli jednak nie lubimy spać na twardym materacu, firma oferuje dla nas materac średni/miękki. Jest bardziej delikatny, ale również daje bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Ten rodzaj materaca jest również dwustronny o różnej miękkości, dzięki czemu w tym wypadku także możemy sobie go dowolnie obracać.

Materac idealnie wyważony: Dubai Line

Kolejnym modelem jest materac idealnie wyważony. Co to oznacza? Jest on wykonany z inteligentnej pianki termoelastycznej, która samoczynnie dostosowuje się do kształtu ciała. W jaki sposób? Tutaj właśnie zastosowanie ma cecha termoelastyczności, za pomocą której materac dostosowuje się do kształtu ciała reagując na jego ciepło. Tutaj również mamy możliwość wyboru stopnia twardości za pomocą dwustronnej struktury materaca.

Zatem, jeśli decydujemy się na zakup materaca, nie warto decydować pochopnie, tylko właściwie rozważyć tą kwestię. Dużym ułatwieniem okazuje się możliwość zakupu materaca dwustronnego do łóżek dwuosobowych, dzięki czemu każdy z małżonków może wybrać tą stronę, która odpowiada jego sylwetce i jego indywidualnym potrzebom.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Ciągle nie wiesz jaki typ urody jest Twoim typem? Jesteś pewna, że podkreślasz atuty swojego typu? Każda z Pań powinna