Shadow

Korzyści z parkowania przy lotnisku

W dzisiejszych czasach, kiedy podróżowanie samolotem stało się tak popularne, parking i wszelkie inne udogodnienia dla pasażerów stają się standardem. Jednak nie każdy z podróżujących jest przekonany do tego typu rozwiązań i pozostawiania swojego samochodu na lotnisku podczas nieobecności. Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z parkingu lotniskowego?

Sam dojazd na lotnisko nie jest problemem, wątpliwości pojawiają się, gdy trzeba gdzieś nasz samochód zostawić. Większość osób obawia się kradzieży i pozostawienia swojego pojazdu bez opieki, jednakże obecnie lotniska, posiadające parking, dbają również o bezpieczeństwo pozostawionych na nich samochodów i są one zaopatrzone w całodobowy monitoring oraz ochronę. Na takim strzeżonym parkingu nie musimy obawiać się złodziei czy uszkodzenia naszego auta.

Ponadto dojazd na lotnisko i parkowanie na nim to niesamowita wygoda. Dojeżdżając na własną ręką, oszczędzamy czas i pieniądze. Nie musimy martwić się o drogę powrotną – o to czy autobus przyjedzie punktualnie czy ile zapłacić będziemy musieli za taksówkę. Oszczędzić też możemy sobie proszenia o transport rodziny czy przyjaciół. Całość pozostaje pod Twoją kontrolą – godzina wyjazdu, czas podroży. To niesamowicie komfortowe rozwiązanie.

Dodatkowym atutem jest bardzo dobre przygotowanie lotnisk do przechowywania aut. Najczęściej posiadają bardzo dobre nawierzchnie, oświetlenie oraz bezpieczne ogrodzenie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wybierając się w podróż, nie musisz się martwic o bezpieczeństwo swojego samochodu i o swoją trasę powrotną z podróży. Samochód po wylądowaniu będzie już na Ciebie czekał. Jakie jeszcze korzyści płyną z pozostawienia swojego pojazdu na parkingu?

Przede wszystkim oszczędzasz czas, który przypuszczalnie zmarnowałbyś na szukanie miejsca parkingowego po za lotniskiem, nie ograniczają Cię także autobusy i żadne zewnętrzne okoliczności. Większość firm, realizujących taką usługę dysponuje w okolicach portu lotniczego systemem rezerwacji miejsc parkingowych. To z kolei zapewnia podróżującym komfort psychiczny, mając rezerwację parkingu. Dodatkowo firmy proponują rabaty dla stałych klientów czy też dla osób, które z dużym wyprzedzeniem składają rezerwację. Trafić można również na ciekawe oferty promocyjne, tak więc organizując parking warto zwrócić na nie uwagę i rozpocząć ten proces odpowiednio wcześnie.

Które lotniska w Polsce dysponują własnym parkingiem? Przykładowo są to lotniska w Warszawie czy też parking przy lotnisku Kraków. Na parkingu w Krakowie-Balicach do dyspozycji klientów oddano około 450 miejsc. Na terenie parkingu znajduje się wiata z przystankiem busa, odwożącego pasażerów pod sam terminal, wszystko to dla wygody i łatwiejszego podróżowania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *