Shadow

Jakie miejsca w Europie odwiedzić podczas wakacji?

Europa to bardzo atrakcyjny kontynent pod względem turystycznym. Nie musisz posiadać ogromnego budżetu, aby zwiedzić niesamowite miejsca podczas nadchodzących wakacji.

Europa atrakcjami stoi

Stary Kontynent to miejsce niesamowite i jedyne w swoim rodzaju. Na pewno często marzysz o magicznych podróżach do Azji czy na Karaiby, samą jednak Europę można zwiedzać całe życie, a i to przecież mało. Malowniczych zakątków tu bez liku, podobnie jak i zabytków zapierających dech w piersiach. Swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy nowoczesnych miast, jak i cichych górskich szlaków czy nadmorskich plaż.

Europę można zwiedzać na wiele sposobów. Podróżowanie samochodem daje więcej swobody, lecz wymaga sporo czasu związanego z dojazdem, transport lotniczy to z kolei szybkość przemieszczania, choć lotniska znajdują się z reguły jedynie w okolicy dużych miast. Nie można zapominać też o autobusach czy mających swoją magię podróżach pociągiem. Które miejsca na Starym Kontynencie zasługują w tym roku na szczególną uwagę? Z oczywistych powodów pomijamy miejsca takie, jak: Paryż i Rzym, skupiając się na nieco mniej popularnych kierunkach.

Majestatyczny Budapeszt

To jedna z najpiękniejszych europejskich stolic, choć często bywa niedoceniana. A przecież właśnie tu znajduje się słynny parlament, położony tuż nad Dunajem. Majestatyczny gmach należy do największych i najpiękniejszych na świecie, stanowiąc przy tym symbol nie tylko miasta, ale i całych Węgier. Liczy sobie aż 268 metrów długości, 123 metrów szerokości i 96 metrów wysokości, co plasuje go na drugim miejscu pod względem wielkości w kraju. Zwiedzanie wnętrza możliwe jest tylko z przewodnikiem.

Do Budapesztu można dostać się własnym autem, autobusem lub samolotem. Najwięcej połączeń oferuje WizzAir, a dokładny rozkład można sprawdzić na dedykowanej aplikacji mobilnej. Lotnisko położone jest niedaleko centrum miasta.

Malowniczy Edynburg

Wchodząc w wąskie uliczki Edynburga, można przenieść się 200 lat wstecz, wszystko wygląda niczym z najbardziej znanych powieści brytyjskich pisarzy. Edynburg od 1437 roku jest stolicą Szkocji. Nad miastem góruje zamek, który znany jest jako jeden z najpotężniejszych i najstarszych fortec tego typu w całej Wielkiej Brytanii. Znajduje się on na wzniesieniu o wysokości 120 m n.p.m., przy samym Starym Mieście. Wokół znajdują się również wzgórza, z których można obserwować panoramę miasta.

Do Edynburga najłatwiej dostać się samolotem linii RyanAir. Rozkład połączeń można sprawdzić na aplikacji mobilnej i stronie przewoźnika, a wykonywane są one kilka razy w tygodniu z niemal każdego większego miasta w Polsce.

Czeska Praga

Największe miasto w Czechach i stolica naszego południowego sąsiada. Dzisiejsza forma Pragi powstała w 1784 roku poprzez połączenie samodzielnych, lecz związanych ze sobą organizmów miejskich. Na największą uwagę zwiedzających zasługuje zabytkowe centrum, które w 1992 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Praga jest bardzo dobrze skomunikowana nie tylko z Warszawą, ale i większością dużych miast Polski. Bardzo łatwo znaleźć bezpośrednie połączenie kolejowe bądź autobusowe, warto do tego celu wykorzystać np. aplikację mobilną GoEuro. Wystarczy pobrać ją na praktyczny telefon,  jak np. Sony Xperia X i cieszyć się możliwościami programu.

Sony Xperia X i podróżowanie

Solidny smartfon na wyjeździe to podstawa. Przed podróżą warto pobrać wiele praktycznych aplikacji, które przydają się podczas urlopu. Dzięki nim znajdziesz najlepszy nocleg, wybierzesz polecaną restaurację czy skorzystasz ze zniżek na wycieczki w wybranych atrakcjach. Technologie mobilne dają o sobie znać w każdej branży, ale to właśnie turystyka jest jedną z tych, w których znajdują one największe zastosowanie. Dodatkowe atuty urządzenia to wytrzymała bateria oraz znakomity aparat, który pozwala na zachowanie najwspanialszych chwil z każdej podróży.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *