Shadow

Kochasz podróże? Lataj tanio i wygodnie!

porady-turystyka

Kobiety chętnie podróżują po świecie. W celach biznesowych lub turystycznych są w stanie pokonać setki tysięcy kilometrów w ciągu roku. Z jakich rozwiązań korzystają najczęściej podróżnicy w spódnicy?

Tanie podróże dla spontanicznych

Wspaniałe i tanie podróże to szansa dla tych, którzy często decyzję o wycieczce podejmują pod wpływem impulsu. Dziś w niemal każdą podróż można się wybrać spontanicznie, gdyż doskonała baza noclegowa i sprawna komunikacja dają turystkom wiele możliwości. W spontanicznych podróżach pomagają też liczne promocje, z których każda kobieta ceniąca turystyczne wyprawy może korzystać do woli. Dzięki narzędziom online i licznym portalom rezerwacyjnym można zapewnić sobie dostęp do informacji na temat akcji rabatowych w wybranych hotelach lub firmach zajmujących się przewozem osób. Wielkim ułatwieniem są promocyjne bilety lotnicze, np. na TravelOVO.pl, dzięki którym każdy może się wybrać w tanią i wygodną podróż. Jakie kierunki są najchętniej wybierane?

Europejskie miasta na weekend

Polki coraz chętniej decydują się na urządzanie weekendowych wypraw do najpiękniejszych miast Europy. Coraz niższe ceny biletów lotniczych oraz ogromna liczba połączeń to czynniki, dzięki którym krótkie wycieczki do Pragi, Berlina czy Londynu stały się standardem. Te miasta, ze względu na kuszące ceny biletów i niewielką odległość, są przez ciekawe świata turystki bardzo chętnie wybierane jako cel dwudniowych wypraw. Nowym trendem stają się też krótkie, 2-3 dniowe pobyty w bardziej oddalonych miastach. Hitem ostatnich lat stała się Barcelona, którą Polki pokochały jako idealne miasto na zakupy. To miasto przyciąga też niezwykłą atmosferą, dzięki której stało się jednym z najczęściej wybieranych przez polskie turystki kierunków podróży. Zachwyca też Paryż, do którego z polskich lotnisk można się dostać w ciągu zaledwie 3 godzin.

Egzotyka okiem kobiet

Kobiety coraz chętniej decydują się też na długie wyprawy do egzotycznych zakątków świata. Dawniej do wizyty w państwach azjatyckich lub afrykańskich zniechęcały i ceny, i długi czas podróży. Dziś egzotyczna podróż to nie tylko niższe opłaty za bilety, ale i znacznie krótszy czas podróży. Samoloty pomagają kobietom w pokonaniu dłuższych tras, a szybka i wygodna podróż nie jest dla nich problemem. Afryka, Azja czy Australia są dziś na wyciągnięcie ręki, a odwiedzenie ich najciekawszych zakątków staje się atrakcją, z której może skorzystać każda miłośnika komfortu w podróży.

Polki coraz chętniej podróżują, a weekendowe wyprawy do europejskich miast są jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Takim podróżom sprzyja coraz ciekawsza oferta linii lotniczych, które przyciągają i coraz krótszymi czasami lotów, i coraz bardziej atrakcyjnymi cenami biletów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *