Shadow

Jak zrobić dredy?

jak-zrobic-dredy

Czasem potrzebujemy zmian. Jeśli myślimy o zmianach na głowie, to czemu sobie nie zrobić dredów? Tym bardziej, że można to zrobić już nawet domowymi sposobami! Nie jest to sprawa super łatwa, ale możliwa. Jednak zanim zdecydujesz się na tak diametralną zmianę swojego wyglądu dobrze sobie to przemyśl, żebyś nie żałowała. Samo zrobienie dredów jest możliwe, gorzej z powrotem włosów to poprzedniego stanu.

Żeby nasze dredy dobrze się skręciły, należy nie myć kilka dni włosów. Co prawda w specjalistycznych miejscach przeznaczonych do robienia dredów nie ma takiej konieczności, jednak dla nas – początkujących jest to niezwykle pomocne. Łatwiej je wtedy skręcić i sfilcować.

Poza tym potrzebujemy do ich zrobienia tylko szydełka.

No to przystępujemy do działania!
1) Najpierw dzielimy włosy na pojedyncze, dość grube pasma. Nie powinny być one jednak zbyt grube, lepiej prezentują się dredy cieńsze, ale w większej ilości. Dredy już zrobione można sobie spokojnie jeszcze pogrubić, a dredów zbyt grubych już nie rozdzielimy, także warto być początkowo ostrożnym, a ewentualnie później dokonać poprawek.
2) Następnie kolejno tapirujemy każde z pasm i formujemy je w dredy za pomocą szydełka. Jeśli pomoże Ci w tym druga osoba, to pójdzie Ci to jeszcze szybciej i sprawniej. Co prawda można też tego dokonywać samymi palcami, jednak za pomocą szydełka nasze dredy będą bardziej dokładne i precyzyjnie uformowane.
3) Samo wykonanie polega na tym, żeby wbijać szydełko w poprzek dreda, mniej więcej w połowie jego przekroju, tak by sam haczyk szydełka wyszedł po drugiej stronie. Na końcówkę nawijamy mały kosmyk włosów i przeciągamy na stronę przeciwną. Należy uważać na sposób trzymania i przeciągania szydełka, żeby włosy się nie ześlizgiwały z niego, podczas ich przeciągania. Kolejne wkłucia szydełka w dreda powinny być nie dalej niż 2-3 mm od siebie.
4) Zaczynamy wkłuwanie najlepiej od podstawy dreda, zmierzając ku jego końcówce. Natomiast by nasz gotowy dred był ładnie wykończony, warto jest wyrównać jego końcówkę. Warto jest także „podłubać” w nim troszkę za pomocą szydełka tak, by włosy się bardziej zacieśniły.

Po zrobieniu dredów pamiętaj o ich myciu! Wbrew różnym opiniom, dredy warto być tak często jak robiłaś to jeszcze przed ich powstaniem.

Jeśli boisz się sama robić swoje dredy, zawsze możesz wspomóc się filmikami, które są ogólnodostępne, unaoczni Ci to jeszcze lepiej, jak się tym zająć. Jeśli nadal się obawiasz, zgłoś się do fachowca. Będziesz miała problem i wszystkie swoje obawy z głowy 🙂

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *