Shadow

Kamień dekoracyjny – jak go zaaranżować w małym mieszkaniu?

Metraż nie jest problemem. Umiejętnie dobrany wzór i kolor kamienia dekoracyjnego optycznie powiększy nawet kawalerkę. Poniżej przedstawiamy pomysły, jak modnie i elegancko zaaranżować mieszkanie w bloku.

Marzy ci się przestronna, otwarta przestrzeń, a masz do dyspozycji 32 m kw.? Nawet gdy nie można wyburzyć ściany, warto zastosować kilka trików, które pogłębią wrażenie przestrzenności. Po pierwsze – rozważyć jednolitą kolorystykę w całym mieszkaniu. To prosty trik, a dzięki niemu wchodząc do domu, od razu postrzegamy mieszkanie jako całość – więc wydaje się większe.

Najlepiej wybrać jasne barwy, a optymalnie biel  – szczególnie gdy pokój jest wąski, a strop niski. W takiej aranżacji idealnie sprawdzi się kamień dekoracyjny o subtelnym, drobnym wzorze, jak prezentowany na zdjęciu tytułowym Livorno Biały Stone Master. Faktura naśladująca naturalną skałę sama w sobie jest już dekoracją – wiec możemy zrezygnować z dodatków. W małym mieszkaniu im mniej zbędnych przedmiotów, tym lepiej, więc prosty, wręcz minimalistyczny wystrój wydaje się najlepszą opcją.

Urok takiego wnętrza docenimy szczególnie wieczorem, gdy oświetlenie wydobędzie grę światłocienia na powierzchni okładziny. Kamień buduje niezwykłą, ciepłą atmosferę, sprzyjając odpoczynkowi po męczącym dniu. Wielość wzorów i odcieni pozwala na stworzenie przytulnego, a jednocześnie modnego wnętrza: http://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-dekoracyjny-i-elewacyjny-wewnetrzny

Dobierając odpowiedni wzór kamienia do wnętrz, warto poszukać wąskiego formatu i ułożyć go poziomo – wówczas ściana wyda się dłuższa – tak jak na zdjęciu powyżej, prezentującym kolekcję Como Off-White Stone Master. Horyzontalny układ szafek i nisko zawieszony telewizor podkreślają ten układ, a jednocześnie zmieniają proporcje pokoju (dzięki zamieszczeniu najważniejszych elementów na dole pomieszczenie wydaje się wyższe).

Aby wnętrze nie straciło indywidualnego charakteru, warto zatroszczyć się o przemyślane i z wielkim umiarem dobrane dodatki – takie jak pufy zdobione bardzo modnym, grubym splotem. Ich beżowa  barwa podkreśla głęboki odcień podłogi. Faktura drewna w zestawieniu z kamieniem i wełną tworzy inspirowane naturą, najbardziej pożądane w tym sezonie połączenie (zobacz również artykuł dotyczący hygge). Wprowadza ciepły i przyjazny klimat, co jest ważne o tyle, ze w małym mieszkaniu lepiej zrezygnować z wielu tekstyliów – poduszki, dywaniki, firanki – w ograniczonej przestrzeni często sprawiają przytłaczające wrażenie. Dlatego najlepiej ograniczyć ich ilość, a przede wszystkim zrezygnować z wielości wzorów i kolorów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *