Shadow

Jakie sporty uprawiać żeby schudnąć?

20520403445_f184588e2c_b

Nie każdy z nas ma predyspozycje do zostania zawodowym sportowcem, jednak dla własnej przyjemności i dla własnego zdrowia każdy może zostać prawdziwym mistrzem.

 

Większość dyscyplin sportowych może sprawić, że schudniemy i nasze ciało zyska smukły wygląd. Aby jednak to było możliwe, to zupełnie nie ważny jest jego rodzaj, ale sposób i częstotliwość wykonywania.

 

Oczywiście są sporty, które szybciej sprawią, że zaczniemy tracić na wadze i takie, które muszą być wykonywane bardzo długo, aby były widoczne jakieś efekty. Sporty gdzie tracimy najwięcej kalorii to:

-bieganie

-aerobik

-jazda na rowerze

-pływanie.

Pamiętajmy tylko o tym, aby uprawiać je regularnie, czyli przynajmniej trzy razy w tygodniu, po minimum czterdzieści minut. Tylko w ten sposób organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową i będzie to widoczne na wadze. Przy uprawianiu tych sportów będziemy nie tylko tracić zbędne kilogramy, ale także poprawi się znacznie nasza kondycja, ciało będzie smuklejsze i przede wszystkim zdrowsze. Aktywność fizyczna usprawnia także krążenie krwi i obniża ciśnienie.

 

Uprawianie sportu przyczynia się nie tylko do utrzymania szczupłej sylwetki i dobrego zdrowia fizycznego, ale również sprawia, że mamy lepszy humor i czujemy się szczęśliwsi. Podczas intensywnego ruchu wydzielają się hormony, które są odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Zatem zawsze, gdy dopadnie nas chandra, to wskakujmy na rower i jedźmy na spacer. Po powrocie wszystkie problemy staną się łatwiejsze i bez problemu się nimi zajmiemy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *