Shadow

Jakie elementy wyposażenia kuchni warto zamawiać przez internet?

wyposazenie-kuchni

Internet staje się z roku na rok coraz popularniejszym miejscem, w którym robimy zakupy. W sieci w zasadzie możemy kupić wszystko: sprzęt RTV, ubrania, buty, książki, płyty, a także wyposażenie kuchni.

Powszechny dostęp do internetu spowodował, że szukamy w nim nie tylko przydatnych informacji, ale coraz częściej kupujemy. Zaletą jest tu możliwość dokonania wyboru interesujących nas artykułów w zaciszu domowym. Często oferta w sklepie internetowym jest korzystniejsza od tej w sklepie tradycyjnym; wielokrotnie można trafić na atrakcyjne promocje i rabaty, a czasem koszty przesyłki ponosi sprzedający. Korzystając z zaufanych witryn, mamy gwarancję, że dostaniemy to, co rzeczywiście zamówiliśmy, a ponadto zwykle istnieje możliwość zwrotu zakupionych rzeczy. Internet jest szczególnie użyteczny, gdy szukamy produktów wyjątkowych, nietuzinkowych, których w zwykłych sklepach po prostu nie ma. Okazuje się, że zakupy w sieci z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zwolenników.

Polacy w sieci

Jak wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej „Internauci 2014”, co najmniej raz w tygodniu 63% dorosłych Polaków korzysta z internetu. Dla porównania w 2002 roku odsetek ten wynosił zaledwie 17%. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 6 lat niemal dwukrotnie zwiększyła się liczba osób, które robią zakupy w sklepach internetowych; w 2008 było ich 25%, obecnie — 47%. Pośredni wpływ na to może mieć dynamiczny rozwój bankowości internetowej. O ile w 2005 roku zaledwie 6% Polaków korzystało z usług bankowych za pośrednictwem sieci, o tyle w kwietniu 2014 było ich już 39%. Możliwość dokonywania zarówno zakupów, jak i płatności w internecie w zdecydowany sposób ułatwia życie internautom (źródło: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_082_14.PDF).

Co możemy kupić w sieci?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta — wszystko. Na pierwszym miejscu znajdują się odzież i obuwie. Artykuły z tej kategorii nabyło ponad 47% spośród wszystkich kupujących. Jeśli chodzi o przedmioty wyposażenia wnętrz, liczba ta jest niewiele mniejsza, bo to 42%. Grupa osób, które kupują najrozmaitsze akcesoria kuchenne, również rośnie – ze względu na fakt, że asortyment sklepów internetowych jest często atrakcyjniejszy niż tradycyjnych. Zwykle sklep internetowy ma w jednym miejscu zastawę stołową i sztućce, w tym profesjonalne noże, a także garnki i ogromne ilości przydatnych akcesoriów. Sklepy specjalizujące się w wyposażeniu kuchni oferują często markowe artykuły, jak np. noże Gerlach czy ćmielowską porcelanę po atrakcyjnych cenach. Być może niektórzy z rezerwą podchodzą do kupowania przez internet tak kruchych artykułów jak porcelana. Obawy te są jednak bezpodstawne, ponieważ firmy kurierskie specjalizują się obecnie w dostarczaniu takich przesyłek. Poza tym, kupując przykładowo porcelanowy serwis obiadowo-kawowy z dodatkami złożony z niemal 50 elementów, oszczędzimy sobie dźwigania. Mamy przy tym gwarancję, że dotrze on do nas w nienaruszonym stanie. Więcej na temat zakupu wyposażenia kuchni można przeczytać na stronie porcelana24.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *