Shadow

Jaki makijaż na lato?

makijazlato

Zawitało już do nas upalne lato, czas więc pomyśleć o lżejszych strojach a także o delikatniejszym makijażu. Gdy słoneczko mocniej przygrzeje nie będziemy potrzebować tłustego podkładu, pudru, kremu czy też balsamu. Będziemy potrzebować kosmetyków nawilżających i takich, które zawierają filtry UVA i UVB.

Makijaż na lato powinien być delikatny i wykonany z zastosowaniem kosmetyków nawilżających i takich, które ochronią naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami. Zatem nie nakładamy tony podkładu i pudru, tylko kosmetyki kompaktowe, które absorbują pot i ni spłyną wraz z naszym potem.

Latem we wszystkim stosować zasadę umiaru, więc i przy makijażu należy o tym pamiętać. Jeżeli mamy jakieś krostki, to punktowo ukryjmy je z zastosowaniem korektora, na to delikatny puder, rozświetlasz z drobinkami złota i nasza skóra jest gotowa do kolejnych zabiegów.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają długie rzęsy, zatem i latem nie odmówią sobie potraktowania rzęs maskarą. Oczywiście na letnie miesiące warto wybierać te wodoodporne, abyśmy potem nie musiały męczyć się i straszyć rozmazanymi powiekami.

Latem królują barwy jaskrawe, jasne i pełne życia, warto je również zastosować w makijażu i z takiej palety wybierać cienie do malowania oczu. Pamiętajmy jednak przy wyborze kolorów i w ogóle przy robieniu makijażu o złotej zasadzie: mniej znaczy więcej. Zatem jeżeli wybieramy mocny makijaż oka, to usta tylko delikatnie podkreślamy balsamem do ust. I odwrotnie: jeżeli stawiamy na mocne usta, to makijaż oka powinien być subtelny i delikatny.

Panie powinny też pamiętać o tym, że bez względu na trendy, na porę roku czy sezon, zawsze w makijażu obowiązuje zasada dopasowania do ubioru, do karnacji skóry, do okazji i do pory dnia. Zatem w dzień, a w szczególności do pracy stawiamy na makijaż delikatny, który tylko ukrywa niedoskonałości naszej cery, na randkę i na lody z przyjaciółmi możemy dodać nieco koloru, a na wieczór możemy pozwolić sobie na mocny i wyrazisty makijaż.

Pamiętajmy o tych prostych zasadach, gdyż w przeciwnym razie będziemy wyglądać groteskowo i śmiesznie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *