Shadow

Jaki bagaż do samolotu?

Jaki bagaż zabierzemy ze sobą do samolotu, czy wystarczy nam jedynie bagaż podręczny , wszystko to zależy od tego co jest nam potrzebne, na jak długo lecimy i gdzie.

Musimy zastanowić się ile ubrań potrzebujemy zabrać ze sobą, jakie i ile kosmetyków bierzemy i jak wiele par butów będzie nam potrzebne. Czasami warto zastanowić się czy opłaca nam się dopłacać dodatkowo za bagaż rejestrowany, czy nie warto kupić podręcznych rzeczy na miejscu. Czasem wychodzi to o wiele taniej, ponieważ taki bagaż rejestrowany jest dość drogi.

Najlepiej przed wylotem upewnić się i sprawdzić dopuszczalną wagę oraz wymiary bagażu podręcznego jak i rejestrowanego. Zorientujmy się także co wolno nam zabrać ze sobą na pokład w bagażu podręcznym a czego na pokład samolotu zabierać nie wolno i co musimy ulokować w bagażu rejestrowanym. Każda linia lotnicza ma nieco inne wymagania, więc zanim wybierzemy się na lotnisko należy wszystkie te informacje sprawdzić dokładnie by nie mieć potem kłopotów i nie dopłacać niepotrzebnie.

Pakując się należy pamiętać aby zabierać tylko te najpotrzebniejsze rzeczy i te bez których się nie obędziemy. Odrzućmy te rzeczy które będziemy mogli zakupić na miejscu lub te które nie są konieczne. Jeśli zmieścimy się z pakowaniem w bagażu podręcznym, da nam to same plusy. Raz że nie musimy dopłacać, a dwa to dla nas ogromna oszczędność czasu na lotnisku przed odprawą jak i po wylądowaniu.

Kolejną ważną kwestią o jakiej należy pamiętać jest rozmiar naszego bagażu podręcznego. Chodzi tutaj o to aby najlepiej pakować bagaż podręczny do plecaka lub torby tak by nie było kłopotu z ulokowaniem go w samolocie. Jeśli zabierzemy ze sobą walizkę która jest sztywna i mało elastyczna jeśli chodzi o układanie, może zdarzyć się taka sytuacja że braknie nam dosłownie 1cm aby ją zmieścić i wtedy mamy kłopot. Plecak czy torba jest miękka i łatwo ją wcisnąć i dopasować do dostępnej przestrzeni.

Ostatnią kwestią o której czasem niektórzy zapominają, są ograniczenia dotyczące przewozu płynów na pokładzie samolotu. Ogółem nie możemy zabierać na pokład większej ilości płynów niż 100ml. Jest tak w przypadku picia jak i kosmetyków. Wiadomo są również wyjątki, do których należą leki które musimy mieć przy sobie podczas podróży i są nam niezbędne jak i pożywienie dla niemowląt.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *