Shadow

Jaki czajnik elektryczny wybrać

Czajnik jest urządzeniem bez którego w kuchni ciężko byłoby się obyć. Wiadomo każdy z nas lubi gorącą kawkę czy herbatę. Najczęściej w kuchni używany był czajnik tradycyjny na kuchnię gazową, teraz coraz mniej osób go używa, ze względu na oszczędność, szybkość zagotowania wody ale także ekonomię. Są też osoby które są wierne tradycji i korzystają ciągle z tradycyjnego czajnika.

Nie ma co się sprzeczać który z nich jest lepszy, wygodniejszy i bardziej oszczędny. Każdy ma plusy i minusy. Zastanówmy się na co zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny. Co powinniśmy wiedzieć, aby zakupić dobrej jakości czajnik który posłuży nam przez dłuższy czas. Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to pojemność czajnika.

Jest to uzależnione od tego ile jest osób w domu, ile z niego będzie korzystało. Jeśli rodzina jest duża, tak ok. 4 osób wtedy musimy kupić czajnik standardowy o dużej pojemności. Jeżeli mamy zamiar gotować dla 1 czy 2 osób wystarczy nam czajnik o pojemności nie większej niż 1l. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu ograniczymy przede wszystkim zużycie prądy podczas gotowania wody, woda zagotuje się szybciej – czyli czas i wiadomo zaoszczędzimy na zakupie czajnika.

Kolejną kwestia jest wybór odpowiedniej grzałki, do wybory mamy grzałkę spiralna oraz płytową. Jedna jak i druga ma swoje plusy jak i minusy. Jeśli chodzi o grzałkę spiralną to, aby zagotować wodę musimy nalać jej zawsze więcej niż potrzebujemy, aby nie spalić czajnika, woda gotuje się nieco dłużej. Na takich grzałkach osadza się bardzo często kamień dość szybko, co sprawia że są one mało wytrzymałe i mają krótką żywotność. Jedynym plusem jaki mają czajniki z grzałkami spiralnymi jest to że są w bardzo korzystnej cenie i nie pracują bardzo głośno.

Czajniki które mają grzałkę płytową są bardziej żywotnie, gdyż mają zakryta grzałkę co sprawia że nie osadza się na niej tak szybko kamień. Możemy nalewać do nich mniej wody. Są o wiele bardziej ekonomiczne i w dzisiejszych czasach, mimo iż cena jest o wiele większa niż czajników z grzałką spiralną stają się coraz bardziej popularne. Można bardzo łatwo je wyczyścić i pozbyć się kamienia co jest oczywiście ogromnym plusem.

Warto też pamiętać o mocy czajnika. Najlepiej jest wybierać taki czajnik który ma mniejszą moc, ze względu na oszczędność energii. Ostatnią kwestią na jaką warto zwrócić uwagę jest wygląd zewnętrzny naszego czajniczka, czyli obudowa. Nie chodzi tutaj o samą estetykę ale o materiał z jakiego jest ona wykonana. Najlepiej jest wybierać czajniki które wykonane są z ceramiki, mimo iż są dość drogie to warto. czajnik ceramiczny jest bardzo fajny w utrzymaniu, a woda która w nim gotujemy jest zdrowsza.

Pamiętajmy, aby najlepiej wybierać czajniki te z górnej półki, zapłacimy za nie nieco więcej, ale z pewnością zwróci nam się to.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *