Shadow

Jaka bluzka do spódnicy ołówkowej?

spodnica olowkowa

Styl ubierania nadaje każdemu indywidualności i wyróżnia go spośród ogółu społeczeństwa. Aby jednak mówić o stylu, to musimy najpierw zastanowić się, co nam pasuje, na co możemy sobie pozwolić, co chcemy uwydatnić, a co musimy koniecznie przed światem ukryć. Tylko prawidłowo dobrane stylizacje sprawią, że nasz styl będzie wyjątkowy i warty uwagi.

Dziś zajmiemy się modną ostatnio częścią garderoby kobiecej, jaką jest spódnica ołówkowa. Od kilku sezonów nieprzerwanie święci tryumfy na wybiegach i każda kobieta powinna mieć ją w swojej garderobie. Aby jednak pasowała do naszego wizerunku, zastanowimy się wspólnie, jaka bluzka pasuje do spódnicy ołówkowej?

Spódnica ołówkowa pasuje na każdy typ sylwetki. U kobiet szczupłych podkreśli walory, a przy pełniejszych kształtach wyszczupli i wydłuży sylwetkę. Panie szczupłe do tego typu spódnicy mogą śmiało założyć obcisłą, klasyczną koszulę, którą włożą do środka. Taki strój idealnie nada się do pracy i na rodzinny, elegancki obiad. Jeżeli dobiorą do spódnicy delikatny sweterek w modnym ostatnio stylu oversize, krótki, do pasa, to strój zyska swobodniejszy i bardziej młodzieńczy charakter.

Panie o pełniejszych kształtach, warto, aby łączyły spódnicę ołówkową z klasyczną koszulą, jednak nie chowając jej do środka. W wersji swobodniejszej warto założyć obcisłą koszulkę, a na wierzch zarzucić rozpięty blezer lub sweterek. Spódnica tutaj doskonale wysmukli sylwetkę, a sweter ukryje drobne niedoskonałości figury.

Spódnica ołówkowa należy do klasyki stroju, jednak w pewnych konfiguracjach, z nowoczesnymi trendami może stanowić wspaniałą bazę wyjściową do wielu ciekawych stylizacji. Jest niezbędna zatem w szafie każdej kobiety, zarówno tej młodej jak i z pewnym stażem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *