Shadow

Jak pozbyć się piegów?

jak pozbyc sie piegow

O piegach piszą poeci wiersze, zachwycają nimi zakochani, a kobiety uparcie, od dawien dawna próbują z nimi walczyć. Choć niewątpliwie dodają one każdej osobie wiele uroku, to wielu z nas przeszkadzają i są często wielkim problemem. Jak zatem pozbyć się piegów? Czy to w ogóle możliwe?

Piegi są to przebarwienia skóry powstałe w wyniku zaburzenia pracy melanocytów, które są odpowiedzialne za równomierne rozmieszczenie barwnika w skórze. Barwnika jest w skórze tyle samo u wszystkich osób, jednak u tych, u których jest on nierównomiernie rozmieszczony są widoczne na skórze przebarwienia zwane piegami.

Bardzo często jest to cechą genetyczną, na której występowanie nie mamy wpływu. Możemy tylko próbować je wybielać i unikać sytuacji, które prowokują je do większej widoczności.

Słońce jest głównym sprzymierzeńcem piegów, dlatego też osoby ze skłonnością do ich występowania, oczywiście jeżeli piegi im przeszkadzają, powinni stosować kremy z wysokimi filtrami, aby uchronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Na rynku dostępne są wybielające kremy, które są skierowane do osób, które chcą pozbyć się piegów. Zawierają one w swoim składzie takie składniki, które złuszczają delikatnie skórę i wybielają. Pamiętajmy o tym, że do pozbycia się piegów nie wystarczy jedna czy dwie aplikacje kremu, należy stosować go regularnie i przez długi czas. Trzeba tylko uważać, aby nie dopuścić do zbytniego wysuszenia naskórka i do podrażnień.

Bardzo ciekawe i skuteczne w walce z piegami są również domowe sposoby jak na przykład wcieranie soku z liści porzeczki, maseczka z ogórka czy z tartego chrzanu. Te sposoby nie zlikwidują piegów całkowicie, jednak sprawią, że będą one mniej widoczne i co najważniejsze, odżywią również naszą skórę i nie podrażnią jak niektóre kosmetyki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *