Shadow

Jak całować namiętnie?

jak calowac namietnie

O pocałunkach pisano wiersze, piosenki i poematy. Od zawsze pocałunek towarzyszył człowiekowi w różnych sferach jego życia. Mamy bowiem pocałunek oznaczający i wyrażający szacunek, radość, opiekuńczość, pocałunek rodzicielski, przyjacielski i ten, który niesie ze sobą największy ładunek emocjonalny: pocałunek zakochanych, pocałunek kochanków. Wielu ludzi zwłaszcza niedoświadczonych w sferze seksualnej zastanawia się czy będą umieli się całować, czy robią to odpowiednio i jak w ogóle całować się namiętnie?

Pierwsze pocałunki przynoszą wiele emocji, radości, ale też i stresu. Nie wiemy bowiem czy druga strona jest zadowolona, czy wszystko było w porządku i czy tak ma wyglądać pocałunek kochanków. Z biegiem czasu nabywa się doświadczenia i wiemy już, że istnieją pewne małe triki i techniki, które mogą sprawić, że pocałunek będzie bardziej namiętny i oszołomi naszego partnera.

Warto pamiętać o tym, że pocałunek dla mężczyzn oznacza całkowicie co innego niż dla kobiet. Choć jest przyjemny, to nie pozostawia jakiś śladów emocjonalnych jak u kobiet. Najczęściej mężczyźni traktują namiętny pocałunek, jako wstęp do seksu, a kobiety niekoniecznie.

Podczas namiętnego pocałunku pracuje cała masa mięśni, a dodatkowo wydzielają się feromony, które wprawiają nas w erotyczny i podniecający nastrój. Usta i język posiadają mnóstwo receptorów nerwowych, które są bardzo wrażliwe i dlatego podczas pocałunków odczuwamy jednocześnie bardzo wielu emocji, od błogostanu, poprzez radość, rozczulenie i podniecenie. Emocje tutaj mogą być bardzo skrajne i są uzależnione od zaangażowania partnerów, od rodzaju pocałunków i wrażliwości danej osoby.

Seksuolodzy jednogłośnie twierdzą, że namiętne pocałunki cementują związek. Ponadto wprowadzają do niego bardzo potrzebny element bliskości, oddania i pożądania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *