Shadow

Jak zrobić pompkę?

pompki

Każdy z nas marzy o wspaniałej sylwetce. Mężczyznom marzy się czteropak a kobietom smukła talia, płaski brzuch i jędrna pupa. Aby osiągnąć takie efekty wcale nie trzeba zbyt wielu wyrzeczeń, wystarczy trochę chęci, zapału i samozaparcia. Trzeba koniecznie wprowadzić  bardzo zdrową dietę oraz regularne ćwiczenia. Nie potrzebne są tutaj wcale jakieś specjalne urządzenia, wystarczy wygodny strój i kawałek podłogi.

Idealnym i prostym ćwiczeniem dla utrzymania zgrabnej linii ciała, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, są zwykłe, klasyczne i znane wszystkim pompki. Choć początkowo niektórzy mogą mieć kłopoty z ich wykonywaniem, to jednak szybko mięśnie się przyzwyczają i bez problemu z każdym dniem będziemy wykonywać ich coraz więcej. Jak zatem zrobić pompki?

To ćwiczenie jest niezwykle proste do wykonania, wystarczy położyć się na brzuchu, podeprzeć tułów na rękach i w takiej pozycji unosić się do góry i w dół, blisko podłoża. Kobiety mogą wykonywać pompki w trochę uproszczonej formie, a mianowicie nie przy wyprostowanych nogach, tylko ugiętych i skrzyżowanych. Początkowo wystarczy zrobić 10-15 powtórzeń i z każdym dniem zwiększać ich liczbę.

Przy wykonywaniu pompek nie jest ważny pospiech, tylko prawidłowe wykonywanie ćwiczenia, tak, aby pracowały zarówno mięśnie brzucha, nóg i ramion.

Widzimy, więc, że to proste i znane wszystkim ćwiczenie angażuje jednocześnie kilka grup mięśniowych, dlatego też jest ćwiczeniem bardzo efektywnym i wskazanym zarówno dla początkujących jak i dla osób zaawansowanych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *