Shadow

Jak zmienić Proxy?

jak zmienic proxy

Serwer Proxy służy do pośredniczenia pomiędzy przeglądarką internetową a docelowym odbiorcą. Najprościej mówiąc jest to oprogramowanie, które w naszym imieniu łączy się z Internetem i dopiero przekazuje go nam. Choć droga jest dłuższa, to jednak dzięki lepszym łączom trwa to o wiele krócej. Co jeszcze daje nam serwer Proxy i jak go zmienić na swoim komputerze?

Większość przeglądarek internetowych pozwala na zmianę i skonfigurowanie serwera Proxy i jest to dla każdego użytkownika stosunkowo proste do wykonania. W większości przeglądarek zrobimy to wybierając kolejno:

Przeglądarka Internet Explorer:

-narzędzia
-opcje internetowe
-połączenia
-ustawienia sieci LAN
-serwer
-użyj serwera Proxy.

Przeglądarka Gogle Chrome:

-ustawienia
-opcje
-sieć
-zmień ustawienia Proxy.

Serwery Proxy nie tylko sprawią, że będziemy szybciej łączyć się z Internetem, ale również będziemy w sieci bardziej anonimowi. Od momentu skonfigurowania systemu nasz numer IP będzie dla innych widoczny w zmienionej formie. Oznacza to, że numer w rzeczywistym czasie się nie zmieni, tylko dla innych będzie pokazywany zupełnie inny. Ponadto o wiele szybciej będziemy mogli ściągać różne pliki i oszczędniej wykorzystywać łącza.

Każdy użytkownik komputera i nowszych wersji przeglądarek internetowych może bez problemu dokonać zmiany Proxy, musi tutaj znać tylko adres najbliższego serwera i jego adresu. Bez problemu znajdziemy je wpisując w wyszukiwarkę: serwery Proxy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *