Shadow

Gdzie spędzić majówkę?

majowka

Maj należy do najpiękniejszych miesięcy w całym roku. Słoneczko świeci coraz mocniej, jest ciepło, ale nie gorąco i co najważniejsze czeka nas wtedy cudowny długi weekend majowy. Zatem gdzie spędzić majówkę?

Zazwyczaj w maju przypada słynny długi weekend majowy, który trwa od 3 do nawet 7 dni, a jego długość jest uzależniona od naszej pomysłowości i od humoru naszego szefa. Te kilka dni warto wykorzystać na krótką wycieczkę i na spędzenie czasu na wolnym powietrzu. Po długiej zimie każdemu przyda się duża dawka witaminy D i trochę więcej ruchu. Zaplanujmy zatem ten czas aktywnie.

Wybierzmy sobie jakieś ciekawe miejsce w Polsce gdzie jeszcze nie byliśmy, mogą to być zarówno góry, morze, jezioro, czy zabytkowe, stare miasto. Zapakujmy do auta rowery i ruszajmy w drogę. Na miejscu zostawmy w bezpiecznym miejscu auto i na zwiedzanie okolicy wybierzmy się na rowerach. Tym sposobem poznamy nowe miejsca, złapiemy pierwszą opaleniznę, wysmuklimy ciało i co najważniejsze pobędziemy całą rodziną razem.

Jeżeli planujemy pozostać na weekend w mieście, to zaplanujmy spędzenie tych dni również aktywnie. Możemy wybrać się na basen, na rolki, na wycieczkę rowerową czy na spacer. Ciekawym pomysłem będzie również spędzenie tego majowego weekendu na działce, gdzie cała rodziną popracujemy przy kwiatach, warzywach, skosimy trawę i pogramy w piłkę. Po ukończonych pracach odpoczniemy przy ognisku i kiełbaskach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *