Shadow

Jak zachować porządek w garderobie? Jest na to sposób!

Jeśli masz bałagan w szafie, to wcale nie oznacza, że jesteś bałaganiarzem. Może to wina Twojej szafy? Jeśli garderoba jest niefunkcjonalnie wyposażona, to dużo łatwiej tworzy się w niej nieład. Sprawdź, jak zachować porządek w szafie, spiżarni czy garderobie!

Niefunkcjonalna szafa

Dawniej wystarczyło, aby szafa składała się z półek i drążka, na którym mogą wisieć wieszaki. Dziś sytuacja nieco się zmieniła. Na rynku dostępne są przydatne akcesoria, które warto wykorzystać w swoim domu. Koszyczki, kosze cargo i specjalne wieszaki sprawiają, że każda rzecz w domu zna swoje miejsce i dużo prościej zachować porządek. Przyjrzyj się im bliżej.

Wygodne szafy przesuwne

Najbardziej komfortowa sytuacja jest wtedy, gdy masz osobne pomieszczenie na garderobę lub szafę ulokowaną we wnęce ukrytej za drzwiami przesuwnymi. Odsunięte drzwi otwierają dostęp do wnętrza półek. Szafę możesz wyposażyć w całą gamę dodatków. Zastanów się nad usytuowaniem półek. Na dole powinno znaleźć się miejsce na obuwie. Regały na ubrania powinny mieć przegródki nie tylko w pionie, ale i w poziomie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zmiany wysokości półek, na co pozwalają niektóre systemy przesuwne. Wtedy łatwo dopasujesz szafę do potrzeb domowników, które z biegiem lat mogą się zmieniać. Bardzo przydatne są szuflady, w których zmieścisz drobne elementy, takie jak składane parasolki, rolki do ubrań, okulary przeciwsłoneczne itp.

Przydatne wieszaki

Świetnym pomysłem są wielofunkcyjne wieszaki, które umożliwiają zawieszenie kilku sztuk odzieży – dzięki temu w mniejszej przestrzeni zmieścisz więcej spodni lub sukienek. Ważne, by wieszaki były funkcjonalne – wybieraj takie, które mają spinacze np. na spódnice. Zadbaj o wieszak na drobne elementy, takie jak krawaty, apaszki i paski. Wtedy nie będą się one gniotły i łatwiej odnajdziesz je w ogromnej szafie. Za przesuwnymi drzwiami możesz zamontować wysuwany drążek, nie wzdłuż, ale na głębokość szafy. To pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w nieustawnym lub po prostu małym pomieszczeniu.

Miejsce do przechowywania

Warto w szafie wygospodarować miejsce na deskę do prasowania i żelazko. U dołu szafy zmieszczą się pudełka do przechowywania butów. Dostępne są też specjalne wieszaki – osobno na letnie buty, takie jak baletki i pantofle, osobno na zimowe kozaki i botki. U góry szafy warto pozostawić miejsce na karton lub worek próżniowy do przechowywania ubrań poza sezonem. Jeśli w jednej wnęce będą zamontowane dwa drążki na różnych poziomach, z łatwością pomieścisz w szafie wszystkie ubrania.

Regały metalowe i pudełka

Szafa nie musi być skomplikowana – ważne, aby miała wystarczającą liczbę przegródek, w których możesz poukładać elementy garderoby ze względu na ich przeznaczenie. Jeśli szafa nie ma odpowiedniej liczby szuflad i półek, wyposaż ją w tekstylne lub kartonowe pudełka, w których uporządkujesz mniejsze części garderoby, takie jak skarpetki, podkoszulki, biustonosze itp. Wybór funkcjonalnych półek znajdziesz tu: solidny regał metalowy do domu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *