Shadow

Jak wzmocnić paznokcie?

wzmocnienie-paznokci

Wiele kobiet boryka się z problemem słabych paznokci, które wciąż się łamią i rozdwajają. Jeśli masz podobny problem to sprawdź ten poradnik, w którym znajdziesz porady dotyczące tego jak wzmocnić paznokcie, nadać im blask oraz naturalne piękno. Problemy z pznokciami może wynikać z wielu powodów. Może być to wynik złej diety lub też zaniedbań w pielęgnacji paznokci. By więc zapobiec łamiącym się paznokciom oraz ich rozdwajaniem się, przestrzegaj zdrowej diety oraz pielęgnuj je każdego dnia.

Słabe paznokcie mogą sprawić wiele kłopotów, łamią się w nieodpowiednich sytuacjach, a o zapuszczeniu długich paznokci nie ma mowy. Wiele kobiet pyta więc jak wzmocnić paznokcie. Najlepiej zacząć od wprowadzenia zdrowej diety, która w swoim składzie będzie bogata o takie witaminy i pierwiastki jak:

  • witaminy B – najczęściej witaminy z tej grupy spotykamy w mleku oraz przetworach mlecznych, mięsie, rybach, ziarnach zbóż, brokułach, szpinaku oraz w wielu innych produktach spożywczych.
  • magnez – znajdziemy go najczęściej w płatkach owsianych, orzechach, ciemnym kakao, a także zielonych warzywach liściastych
  • cynk – źródło cynku znajdziemy w rybach i owocach morza, słoneczniku, dyni, a także w orzechach oraz płatkach owsianych
  • żelazo – znajduje się w świeżych warzywach zielonych, wołowinie, indyku, w nasionach dyni oraz słonecznika
  • krzem – kasza gryczana, skrzyp, daktyle, owoce morza oraz produkty zbożowe, to główne produkty zawierające źródło krzemu.

Sięgając po te produkty zapewnicie prawidłowe odżywianie nie tylko swoim paznokciom, ale również i skórze oraz włosom.

By zadbać o prawidłową kondycję paznokci warto zadbać również o ich codzienną pielęgnację, stosując odżywki wzmacniające skórę, włosy i paznokcie.

Paznokcie są wizytówką każdej damy więc damy wam również kilka domowych sposobów na zachowanie zdrowej kondycji paznokci. Istnieje wiele sposobów na piękne i zdrowe paznokcie, wystarczy do tego jedynie kilka naturalnych produktów, które znajdziesz w swojej kuchni, by codziennie zadbać o swoje paznokcie domowymi sposobami. Oto domowe sposoby na najczęstsze problemy z paznokciami:

  • Pierwszym problemem są paznokcie pozbawione swojego połysku. Najlepszym sposobem na przywrócenie blasku naszym paznokciom jest starty ogórek, sok z połowy cytryny oraz dwie łyżki startego jabłka. W tak powstałej mieszance należy zanurzyć paznokcie na około 20 minut. Powtarzaj taki zabieg co kilka dni by przywrócić blask swoim paznokciom.
  • Żelatyna spożywcza również idealnie wpływa na paznokcie, maczaj w niej palce codziennie i zauważ poprawę wyglądu swoich paznokci.
  •  Smaruj swoje paznokcie sokiem z cytryny lub oliwką by uzyskać ładne białe paznokcie.
  • Aby pozbyć się kruchości i łamliwości paznokci wykorzystaj siemię lniane. Zagotuj siemię lniane w szklance wody i mocz w niej paznokcie.

Pamiętaj również o ochronie paznokci podczas wykonywania prac domowych, a także skorzystaj z pilniczka, by zawsze ładnie wyrównać paznokcie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *