Shadow

Bo obraz znaczy więcej niż tysiąc słów

Niewielkie pudełko, ozdobny papier, wielka wstążka, a w środku nietypowy prezent – kamera cyfrowa. Idealny podarunek dla rodziców lub dziadków chcących utrwalić wspólne chwile z dzieckiem, jego pierwsze kroczki, wizytę na basenie czy urodziny.

Przewaga kamery nad smartfonem

Jeszcze kilka lat temu telefon służył do rozmów, kamera do filmowania, aparat fotograficzny do robienia zdjęć, a do liczenia używaliśmy kalkulatora. Dziś proporcje pomiędzy głównym przeznaczeniem sprzętów się zacierają, a multifunkcjonalność widoczna jest na każdym kroku. Obecnie telefon komórkowy stał się zminiaturyzowanym komputerem, aparatem, kamerą, dyktafonem i kalkulatorem w jednym. Kamera cyfrowa świetnie radzi sobie z robieniem zdjęć, a aparat fotograficzny kręci dobrej jakości filmy. Świat elektroniki stanął na głowie sprawiając, że współczesne urządzenia muszą być wielofunkcyjne. I biorąc pod uwagę fakt, że nowe sprzęty muszą być all-in-one rodzi się pytanie – czy w dobie smartfonów kamery cyfrowe są jeszcze komukolwiek potrzebne?

141820253746384000

Zupełnie inna jakość kamery

Do niedawna kamery konsumenckie miały jedną główną wadę – były niezwykle delikatne. Zdecydowanie wygodniej było zabrać ze sobą telefon komórkowy (nawet jeśli nie filmował zbyt dobrze) niż dość duży sprzęt, który mógł łatwo ulec uszkodzeniu. Przez chwilę nawet zastanawiano się czy smartfony nie wyprą ze sprzedaży tradycyjnych kamer. Dziś już wiadomo, że nic bardziej mylnego. Współczesny sprzęt filmujący broni swojej pozycji i udowadnia, że żaden smartfon nie ma z nim szans. Dlaczego?

Kamera JVC Everio GZ-R15 zachwyca długością pracy baterii (4,5 godziny), możliwością ładowania ładowarką do telefonu i łatwością obsługi. Jest tak intuicyjna, dobrze wyważona i przyjazna użytkownikowi, że już po chwili nie ma ochoty się z nią rozstać. Od smartfona różni ją też to, że nie straszna jej woda, mróz, kurz, pył i upadki (co w przypadku zabaw z dzieckiem jest ogromnym plusem). Jest odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne i świetnie sprawdza się podczas filmowania szaleństw szkraba pod wodą czy w trakcie szaleństw na śniegu. W przypadku telefonu komórkowego to niemożliwe!

141804164634089200

Kamera cyfrowa ma jeszcze jedną – ogromną zaletę. Filmowanie nie zostanie przerwane podczas połączenia telefonicznego. Udanych niespodzianek !

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *