Shadow

Jak wyleczyć anginę domowymi sposobami?

angina

Angina to dość częsta choroba, która nie wyleczona do końca często powraca. Angina jest to inaczej ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błon śluzowych. Anginę można rozpoznać po ostrym bólu gardła, a także trudnościach z oddychaniem, przełykaniem i powiększonych migdałkach. Objawy anginy można łagodzić stosując zioła lecznicze, które można przygotować domowymi sposobami. Sprawdź jakie są skuteczne metody łagodzenia objawów anginy domowymi sposobami.

Jasne jest to, że samymi ziołami anginy nie wyleczymy. Zioła pomagają jedynie uśmierzyć ból gardła, natomiast do skutecznego wyleczenia anginy potrzebne są antybiotyki. Angina objawia się przekrwieniem migdałków podniebiennych i często powiększeniem szyjnych węzłów chłonnych, gorączką, silnym bólem gardła, szczególnie przy przełykaniu i osłabieniem. Warto więc podczas takiego osłabienia codziennie jeść ząbek czosnku, który skutecznie załagodzi ból. Dobrym sposobem jest również przygotowanie syropu z cebuli.

Jeżeli nie wiecie jak przygotować syrop z cebuli, to poniżej macie domowy sposób na przygotowanie takiego syropu.

Aby przygotować syrop z cebuli potrzebne nam będą 2-3 duże cebule i łyżeczka cukru, a najlepiej miodu. Syrop przygotowujemy w słoiku. Do słoika należy pokroić cebulę na talarki i ułożyć ciasno w słoiku, następnie polać miodem. Tak przygotowany słoik z leczniczym syropem z cebuli pozostawiamy na jedną noc, by pozwolić na wytworzenie soku. Następnego dnia odsączamy sok za pomocą sitka lub gazy. Tak przygotowany syrop należy pić od 2 do 3 razy dziennie po jednej łyżce. Syrop należy przechowywać w lodówce.

Innymi dobrymi domowymi sposobami na anginę są zioła na anginę. Najlepsze zioła na anginę to płukanka malina, szałwia, rumianek.

Aby przygotować zestaw takich ziół należy kolejno zmieszać po 20 gram liści maliny i szałwii oraz kwiatów rumianku. Jedną łyżkę stołową tak przygotowanej mieszanki zalać jedną szklanką wrzątku i zaparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Tak przygotowane lecznicze zioła należy stosować do płukania jamy ustnej i gardła kilka razy na dzień.

Drugim zestawem ziół na anginę są: płukanka szałwia, rumianek, tymianek.

Chcąc przygotować taki napój do płukania gardła należy zmieszać 100 gram liści szałwii, 100 gram kwitu rumianku i 50 gram ziela tymianku. Jedną łyżkę stołową mieszanki zalać szklanką wrzątku i zaparzać po przykryciem 20 minut, przecedzić. Płukać gardło i jamę ustną kilka razy dziennie.

Do płukania gardła można stosować również gotowe preparaty, na przykład Azulan (1 część Azulanu + 9 części przegotowanej, ostudzonej wody).

To właśnie kilka sposobów na domowe sposoby na radzenie sobie z anginą. Pamiętajcie jednak, że nie zastąpią one działania antybiotyków.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *