Shadow

Jak wybrać konto bankowe?

bankowe konto

Wybór konta bankowego nie powinien z pozoru przysparzać trudności, gdyż oferta banków jest bardzo różnorodna i obszerna. W naszym kraju mamy dostęp zarówno do kont stacjonarnych, w placówkach bankowych, jaki do kont w bankach wirtualnych. Jak zatem wybrać dobre konto bankowe?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad swoimi potrzebami, a potem sprawdzić i porównać oferty banków. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami, to zapewne będziemy wybierać tylko w placówkach stacjonarnych, gdzie w każdej chwili można pójść, porozmawiać, poradzić się specjalisty i na miejscu dokonać wszelkich operacji. Wiele osób uważa ten sposób za bezpieczniejszy, choć wcale nie jest on najwygodniejszy. Warto do takiego konta w banku stacjonarnym założyć sobie dostęp przez Internet, tak abyśmy z domu mogli dokonywać przelewów, płatności i doładowań.

Bogata oferta jest również w bankach internetowych, gdzie nie ma możliwości pójścia do placówki, gdyż nie istnieje ona fizycznie. Wszystkie transakcje i operacje są wykonywane wyłącznie w sieci. Tego typu konta są najtańsze w utrzymaniu i warto z tego powodu brać je pod uwagę.

Decydując się na konkretne konto pytajmy o wszystkie opłaty. Obok opłaty za prowadzenie konta, banki pobierają opłaty za przelewy, za wybieranie pieniędzy z bankomatu, za doładowania telefonów, za karty płatnicze. Pytajmy zatem o te wszystkie pozycje i porównujmy w różnych bankach. Warto skorzystać również z porównywarek kont bankowych. Bez wychodzenia z domu, w prosty sposób porównamy oferty kilkunastu banków, które są obecnie w czołówce.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *