Shadow

Jak wybrać dobry grzebień do włosów? Czym powinniśmy się kierować?

Towarzyszy Ci codziennie. W domu i w pracy. W samochodzie, restauracji i w kinie. Bez trudu zmieści się w damskiej torebce czy też w kieszeni marynarki. Wystarczy mu tylko chwila, aby okiełznać Twoją fryzurę i sprawić, że będziesz wyglądać świetnie.

Towarzyszy Ci codziennie. W domu i w pracy. W samochodzie, restauracji i w kinie. Bez trudu zmieści się w damskiej torebce czy też w kieszeni marynarki. Wystarczy mu tylko chwila, aby okiełznać Twoją fryzurę i sprawić, że będziesz wyglądać świetnie. Dobry grzebień, bo o nim mowa, potrafi zdziałać cuda. Z pewnością potwierdzą to profesjonaliści, którzy używają ich na co dzień w swoich salonach fryzjerskich. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na podjęcie decyzji, aby mieć pewność, że dokonany zakup będzie w pełni satysfakcjonujący. Przecież Twoje włosy zasługują na coś więcej niż pierwszy lepszy grzebień z kiosku, prawda?

Gdzie można kupić profesjonalne grzebienie?

Hurtownie fryzjerskie posiadają w swej ofercie grzebienie wielu znanych i cenionych marek, na przykład Jaguar, Efalock czy też Hercules Sagemann. Znajdziesz tam wysokiej jakości produkty w korzystnej, hurtowej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowego sklepu fryzjerskiego, bo ceny są niższe niż w stacjonarnym.

Jak zatem wybrać odpowiedni grzebień do włosów?

Jest kilka kwestii, o których warto pamiętać przy jego wyborze. Po pierwsze, do czego dokładnie jest nam on potrzebny. Czy potrzebujemy go, aby od czasu do czasu przeczesać włosy, czy też może chcemy z jego pomocą wykonywać wymyślne fryzury. W sklepach można znaleźć grzebienie o różnorodnych kształtach i o różnym przeznaczeniu. Wybór jest spory i niekoniecznie prosty, dlatego  przedstawimy teraz pokrótce rodzaje grzebieni i ich zastosowanie, aby pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Jeśli chcesz nadać fryzurze objętości i sprawić, że będzie puszysta – sięgnij po styler, czyli grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach. W celu wydzielenia drobnych pasm włosów koniecznie użyj grzebienia ze szpikulcem. Dzięki niemu z łatwością osiągniesz pożądany efekt i wykonasz fryzury wymagające niezwykłej precyzji. Do wygodnego rozczesywania włosów warto użyć grzebienia z uchwytem. W trakcie koloryzacji z pewnością przydatny będzie grzebień ze szpikulcem i pędzelkiem. Dzięki niemu z pomocą jednego narzędzia będziemy mogli wygodnie wydzielić pasma i nałożyć farbę do włosów. W ofercie znajdziemy również specjalne grzebienie do strzyżenia, cieniowania włosów czy też ich tapirowania.

Drugą ważną kwestią jest jakość grzebienia. To od niej zależy, czy będzie nam dobrze służył przez długi czas i czy nie będzie uszkadzał struktury włosów. Te najtańsze wykonane są najczęściej z kiepskiej jakości surowców, co dla włosów oznacza z reguły tylko jedno – pogorszenie ich kondycji. Nie wspominając o ich nieustannym elektryzowaniu się w trakcie czesania. Zatem jeśli planujemy używać grzebienia często, to warto wydać trochę więcej pieniędzy i wybrać ten lepszej jakości. Jeśli zaś chodzi o grzebienie do salonu fryzjerskiego, to tutaj nie ma najmniejszej wątpliwości, że należy wybrać akcesoria od profesjonalnego i zaufanego producenta. Satysfakcja klientów jest tu najważniejsza, a więc nie ma mowy o przypadkowych wyborach. Najlepiej, aby grzebienie, których zamierzasz używać w salonie, były wykonane z materiałów antybakteryjnych oraz odpornych na działanie wszelkich chemikaliów czy też wysokiej temperatury. To bardzo ważne, jeśli chcesz dobrze zadbać o higienę w Twoim salonie. Profesjonalne grzebienie to także gwarancja, że włosy klientów nie ucierpią podczas czesania. Są stworzone w taki sposób, aby w trakcie ich stosowania nie uszkadzać struktury włosa. Często są pokryte specjalną powłoką, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo posiadają ergonomiczny kształt, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. Mówiąc krótko – w Twoim salonie fryzjerskim nie może zabraknąć profesjonalnych grzebieni.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *