Shadow

Jagody Goji – doceń je!

Do niedawna bardzo mało popularne, w ciągu ostatnich kilku lat zostały niesamowicie docenione przez dietetyków, amatorów zdrowego odżywiania i dbania o swoją sylwetkę. Mowa o produkcie o dość egzotycznie brzmiącej nazwie – jagody Goji. Czym są? Jakie jest ich działanie? Sprawdź.

W świadomości ludzkiej naszej szerokości geograficznej obecne i popularne od niedawna, podobnie jak ich dostępność została zwiększona dość niedawno. Dziś zdobyć je możemy już nie tylko w sklepach ze specyficzną zdrową żywnością, ale na półkach popularnych dyskontów i marketów. Wbrew pozorom walory i działanie jagód Goji znane jest ludzkości od tysięcy lat, choć ich popularność miała miejsce na rynku azjatyckim.

Jagody Goji, inaczej zwane owocami Goji, to owoce rośliny występującej na obszarze Chin zwanej kolcowojem pospolitym. Właściwości i działanie tej rośliny, a właściwie jej owoców, jest powszechnie znane w medycynie naturalnej, zwłaszcza chińskiej, ale także innych obszarów azjatyckich. Owoce Goji wykorzystywane były od 2500 lat jako panaceum na choroby serca, płuc, wątroby, podwyższony poziom cukru w organizmie. Mieszkańcy tych terenów twierdzą również, że jagody Goji doskonale wpływają na opóźnienie procesu starzenia, łagodzą dolegliwości miesiączkowe u kobiet, a także przyczyniają się do poprawy odporności całego organizmu.    

Mając na uwadze opinie Azjatów, którzy bardzo mocno docenili tę roślinę, nie dziwi fakt obecnej popularności na naszym rynku. Owoce Goji cieszą się zaufaniem i dobrym słowem ze strony dietetyków, a także stosujących je ludzi.  

Docenione zostały zwłaszcza przez osoby, które chcą zgubić kilogramy, bowiem doskonale one wspomagają proces chudnięcia. Owoce Goji są składnikiem wielu suplementów odchudzających, występują także w formie soków czy zebranych suszonych owoców (przypominających w formie rodzynki). Rozsądne i korzystne dla organizmu jest spożycie około 70 sztuk jagód Goji, najczęściej w formie dodatku do jogurtu, jako składnik mussli, dla rozpoczynających przygodę z jagodami Goji poleca się dodawane ich do smoothie czy shake’ów, w których zostaną zmiksowane z resztą składników, choć nie należy obawiać się ich smaku, jest on podobny do daktyli, słodki z lekko pikantną nutką. Bardzo wiele przepisów pojawia się ostatnio w internecie,w ktorych króluja jagody Goji.

Więcej informacji o Goji znajdziesz na stronie topsylwetka.pl .

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *