Shadow

Jak wybrać bukiet ślubny?

bukiet-slubny

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu kobiety, dlatego każda z nas tak bardzo przejmuje się by wszystko było idealne i w dodatku dopięte na ostatni guzik. Liczy się każdy najdrobniejszy element, który w ogromie wszystkiego ma bardzo duże znaczenie. Wygląd panny młodej ma przyćmić wszystko inne w tym dniu. Ma ona przyciągać uwagę i to nie tylko piękną suknią, ale całą osobą, ponieważ każdy element ma do siebie idealnie pasować. Podczas ceremonii zaślub elementem, który zdobi przyszłą żonę jest bukiet śluby. To także on pod koniec wesela, podczas otrzęsin będzie rzucany w tłum panien, które szukają męża. Bardzo ważne jest by do ślubnej wiązanki trafiły odpowiednie kwiaty. Jak więc skomponować ślubny bukiet by nie tylko przykuwał uwagę, ale także olśniewał wszystkich przez cały dzień swoją świeżością?

Tradycja bukietów ślubnych sięga początków naszej ery. Kiedyś na ślub przynoszono zioła i polne kwiaty, które miały odpędzić złe duchy i przynieść wieczne szczęście. Chociaż dzisiaj bukiet ślubny stanowi tylko ozdobę, nadal jest istotnym element podczas ceremonii.

Dzisiaj w kwiaciarni można poprosić o każde kwiaty, nawet te bardziej egzotyczne. Jeśli chodzi o barwy to właściwie też nie ma żadnych ograniczeń. A jednak, nawet pomimo takiej dowolności, wybór odpowiedniej wiązanki jest trudnym zadaniem. Dlaczego? Niestety nie wszystkie kwiaty i kształty bukietów pasują do danej osoby. Trendy i moda to jedno, a odpowiednia kompozycja to druga sprawa. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy wyborze bukietu?

Figura, a wiązanka ślubna

Bardzo ważne jest by kwiaty, które wybierzesz były odpowiednie do Twojej figury. Najważniejszym czynnikiem są proporcje. Jeśli jesteś postawnej budowy powinnaś postawić na bukiet o wyraźnych barwach. Najlepiej by jego forma była spływająca i wydłużona. Z kolei dla każdej panny młodej, która jest osobą drobną i niską odpowiednia będzie delikatna i niewielka wiązanka w okrągłej formie. Jeśli zależy pannie młodej na optycznym wyszczupleniu swojej sylwetki to stanowczo powinna ona unikać okrągłych kształtów, za to odpowiednie będą wiązanki w formie stożka

Suknia, a wiązanka ślubna

Podczas doboru odpowiedniego kształtu wiązanki oraz kwiatów do niej nie możemy zapomnieć o tym, by wziąć suknię panny młodej pod uwagę. Bardzo ważne jest by kwiaty pasowały do stylu, fasonu, a także koloru sukni. Jeśli suknia jest nowoczesna i elegancka, to bukiet z polnych kwiatów nie będzie do niej pasował, za to idealne powinny być róże, może właśnie te o herbacianym kolorze? Jeśli suknia jest spokojna i stonowana, wtedy można zaszaleć i wybrać bukiet wystawny oraz w kolorach bardziej zdecydowanych. Należy jednak pamiętać o tym by nie przytłoczył on sukni. Jeśli suknia jest krótka to dobrze będzie wyglądał do niej mały bukiecik w formie kuli. Gdy suknia jest zrobiona z delikatnego materiału, w dodatku jest lekko lejąca się, wtedy bukiet także powinien być lekki, sprawdzi się tutaj też bukiet spływający.

Kolory kwiatów w bukiecie

Idealną inspiracją kolorystyczną są pory roku, dlatego warto się nimi zainspirować także by wyborze odpowiednich odcieni dla naszych kwiatów. Wiosną warto postawić na pastelowe odcienie, latem na bardziej zdecydowane żółcie i czerwienie. Z kolei jesienią idealnie sprawdzą się pomarańcze oraz złoty i brąz. Na zimę najlepsze kolory to białe i zimne, dlatego warto postawić też na srebrny kolor w dodatkach. Dobrze jest dobrać też kolory pod karnację oraz kolor włosów panny młodej. Blondynce o jasnej karnacji pasować idealnie będą różowe i błękitne odcienie, z kolei brunetka lepiej zaprezentuje się w czerwieniach i lekkich fioletach. Pamiętaj, że zawsze dobrym rozwiązaniem jest wybór białych kwiatów, a tylko delikatne akcenty innych kolorów można wpleść w całość.

Które kwiaty będą idealne?

Dawniej uważano, że kalie i hortensje nie powinny znaleźć się w bukiecie ślubnym ponieważ powszechnie kojarzą się z pogrzebem. Dzisiaj także unika się tych kwiatów, chociaż nowoczesne panny młode raczej nie wierzą w to, że nieodpowiednie kwiaty mogą przynieść nieszczęście. Idealnym jednak doborem kwiatów do wiązanki po raz kolejny będzie pora roku. Jeśli weźmiemy kwiaty, które kwitną o tej porze roku, w której bierzemy ślub, mamy większą pewność, że wytrzymają one znacznie dłużej i będą cieszyły oczy swoją świeżością. Zwróć też uwagę czy kwiaty nie mają końcówek, które mogą brudzić. Zawsze przez przypadek bukiet może dotknąć sukienki co poskutkuje jej wybrudzeniem. Zmycie pyłku kwiatowego z białej czy kremowej sukienki jest naprawdę trudne! Kolejną sprawą jest zapach kwiatów. Jeśli Twój nos jest wyczulony na wszelkie zapachy, zastanów się czy mocny zapach kwiatów, które wybrałaś nie będzie Cię drażnił i nie spowoduje bólu głowy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *