Shadow

Jak wprowadzić wiosnę do naszych domów?

hyacinth-1369537_1280

Słońce świeci coraz mocniej, temperatura rośnie, drzewa wypuszczają pierwsze listki i pierwsze wiosenne kwiaty budzą się do życia. Oznacza to, że wiosna już w pełni i czas pomyśleć o wpuszczeniu tej wiosennej świeżości do naszych domów.

Wraz z nadchodzącą wiosną przychodzi chęć do zmian i do działania. Warto ten czas wykorzystać i zabrać się za metamorfozę naszych domów i mieszkań.

Możemy oczywiście zrobić generalny remont, z wymianą mebli i sprzętów, jednak mało kogo z nas stać na takie rewolucje co roku. Pamiętajmy, że niekiedy wystarczy kilka małych zmian, aby nasze mieszkanie zyskało zupełnie nowy wymiar.

Pierwszy pomysł na zmianę wnętrza to zmiana koloru ścian. Na wiosnę warto wybrać kolory pastelowe, jasne i takie, które wprowadzą do wnętrza świeżość. Idealnie sprawdzi się również śnieżna biel, która od kilku sezonów znów powraca do łask.

Jeżeli jednak nie planujemy lub nie chcemy malować mieszkania, to zainwestujmy w nowe dodatki. Kupmy nowe, delikatne firanki, a ciężkie zasłony schowajmy głęboko do szafy. Do firanek dobierzmy kolorowe poszewki na poduszki, koce, narzuty i od razu nasze wnętrza zmienią swój wygląd. Warto pomyśleć również o jakimś mocniejszym akcencie i zastosować do wnętrza jakąś ciekawą tapetę. Bardzo modne i ładnie wyglądające są takie z wizerunkami kwiatów, roślin, które są w dużym powiększeniu i zbliżeniu. Taki jeden mocny akcent potrafi całkowicie zmienić wnętrze i stać się jego główną ozdobą. Tego typu tapety i wszelkie mocne akcenty dobierajmy ostrożnie i zawsze wówczas łączmy je z innymi dodatkami o spokojnym i nie dominującym charakterze.

Tak samo postępujmy z wszelkimi innymi dodatkami, które powinny być zawsze wybierane z rozwagą i według klucza: powinny do siebie pasować kolorystycznie lub stylowo.

Pamiętajmy też o tym, że nadmiar dodatków i ozdób wprowadzi do naszego wnętrza chaos i bałagan. Trzymajmy się tutaj kolejnej zasady: mniej znaczy więcej.

Przy wiosennej metamorfozie mieszkania nie wolno zapominać o roślinach, które dopełnią cały obraz. Zatem kupmy jakaś ciekawą roślinkę doniczkową lub ciekawy wazon, do którego będziemy wstawiać świeże kwiaty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *