Shadow

Jak w małym mieszkaniu wygospodarować dodatkowy pokój?

bedroom-1137940_1280

Wiele młodych małżeństw marzy o własnym, przestronnym mieszkaniu. Nie zawsze jednak wszystko idzie po naszej myśli i niestety musimy zazwyczaj na początek zadowolić się maleńkim mieszkaniem w bloku. Gdy jesteśmy sami lub gdy nasze dzieci są małe, to jakaś ta przestrzeń wystarcza. Gdy jednak dzieci rosną, to potrzebujemy wszyscy nieco intymności i własnej przestrzeni. Potrzebujemy dodatkowego pokoju. Jak to zrobić? Jak w małym mieszkaniu wygospodarować dodatkowy pokój dla nastolatka lub nowego członka rodziny? Czy to w ogóle możliwe?

Najlepszym sposobem jest przeniesienie kuchni do dużego pokoju i połączenie tych dwóch stref. W ten sposób uzyskamy wolne pomieszczenie tam gdzie była kuchnia i z powodzeniem możemy w nim urządzić dodatkowy pokój dla dziecka.

Połączenie kuchni z salonem wymaga od nas wielu zmian, przy których trzeba pamiętać o tym, aby te dwie strefy pasowały do siebie stylistyczne. Co też niezwykle istotne w takich pomieszczeniach, to sprytne połączenie dwóch skrajnych stref. Z jednej strony mamy przecież strefę wypoczynkową z drugiej roboczą. Musimy więc starannie dobierać sprzęty, żeby były ciche i nie przeszkadzały w odpoczynku. W strefie roboczej musi się znaleźć dużo szafek, tak aby pomieściły wszystkie sprzęty kuchenne.

W wielu mieszkaniach, szczególnie w starym budownictwie są bardzo duże przedpokoje i łazienki. Można więc je zmniejszyć poprzez postawienie ściany i w drugiej jogo części urządzić mały pokoik. Niekiedy warczy też przesunąć jedną ze ścian, aby uzyskać dodatkową przestrzeń.

Taki generalny remont jest związany z licznymi zmianami i tutaj najpierw zawsze trzeba poradzić się fachowców. Nie wolno bowiem nam ingerować w ściany nośne, nie wolno ich burzyć ani też w nich wybijać bez pozwolenia otworów drzwiowych. Również wszelkie zmiany w przyłączach rur czy prądu powinny być wcześniej konsultowane i oczywiście trzeba mieć na zmiany pozwolenie.

Warto jednak sprawdzić, czy w naszym mieszkaniu istnieje możliwość przeprowadzanie takich zmian, gdyż zyskamy dodatkowy i potrzebny pokój.

Gdy sami nie mamy wyobraźni przestrzennej i potrafimy sobie wyobrazić i zaplanować takich zmian, to tutaj warto zatrudnić projektanta wnętrz, który wybierze dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *