Shadow

Jak usunąć toksyny z organizmu

usuwanie-toksyn

Postęp cywilizacyjny niestety prowadzi do większego zanieczyszczania organizmu toksynami. Spaliny samochodowe, środki chemiczne, sztuczne ulepszacze smaku i barwniki spożywcze – wszystko to otacza nas codziennie. Na dodatek jemy za szybko, za dużo, za tłusto i za słodko. Źle łączymy pokarmy i stronimy od ruchu. Systematycznie zatruwamy swój organizm, który nie jest w stanie wydalić tylu toksyn, ile jest mu dostarczane.

Sposoby oczyszczania organizmu:

Okazuje się, że najlepiej takie oczyszczanie rozpocząć od diety, a najlepszym składnikiem odżywczym, który może w tym pomóc jest błonnik. Pamiętajmy, że nasze ciało nie jest śmietnikiem, do którego możemy wrzucać wszystko, co tylko chcemy. Zdrowe odżywianie to świadome odżywianie.

Dieta. Naturalne metody oczyszczania organizmu polegają na stosowaniu odpowiedniej diety. Zaleca się spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, najlepiej pochodzących z ekologicznych źródeł. Większość pestycydów znajduje się w skórkach warzyw i owoców, dlatego lepiej je usuwać. Spożywanie dużych ilości produktów zbożowych bogatych w błonnik przyspiesza proces wydalania toksyn z organizmu. Pracę jelit wspomagają produkty mleczne, zwłaszcza jogurt, które regulują naturalną florę bakteryjną. Przy detoksykacji organizmu zalecane jest picie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody oraz czerwonej i zielonej herbaty. Niektórzy polecają codzienne picie szklanki soku (z czarnej rzepy bądź napary z łopianu lub fiolka), które odbudowują komórki wątroby. Na czas kuracji, a najlepiej całkowicie, zrezygnować z palenia papierosów oraz picia alkoholu. Alkohol to toksyna, która odwadnia organizm oraz wypłukuje z niego liczne mikroelementy. Kawa również nie jest wskazana.

Sauna. Wizyty w saunie pomagają usunąć toksyny z organizmu. Szkodliwe substancje wydalamy przez pory w skórze wraz z potem. Naczynia krwionośne, rozszerzone pod wpływem wysokiej temperatury w saunie umożliwiają ten proces. Ten przyjemny i relaksujący zabieg jest świetną metodą detoksykacji organizmu.

Aktywność fizyczna. Proces detoksykacji wspomaga ruch. Dlatego zaleca się regularnie ćwiczenia oraz zażywanie codziennych spacerów.

Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad, pozbywamy się różnych toksyn oraz poprawiamy nasz stan zdrowia. Dzisiejsze czasy wymagają od nas regularnego oczyszczania- detoksu. Z każdej strony jesteśmy bombardowani różnego rodzaju konserwantami, barwnikami, zanieczyszczeniami powietrza. Nasz organizm nie nadąża z ich usuwaniem. Dlatego też powinniśmy mu pomóc. Najlepszym okresem do tego jest wiosna, bądź lato.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *