Shadow

Żelki HARIBO jako nagroda dla dziecka

haribo

Dzieci kochają słodycze. Niektóre lubią czekolady, inne wafelki, a inne właśnie żelki. Na rynku istnieje wiele różnych żelków firmy HARIBO Zaczynając od tych najbardziej znanych misiów po te w oryginalnych kształtach: frytek, języczków, jajek, dinozaurów, długich rurek, po zróżnicowane smaki: owoce leśne, bananowe, kwaśne, o smaku coca coli itp.

Żelki zachęcają do kupna, gdyż są kolorowe, mają oryginalne, zabawne kształty
i modne, różnokolorowe opakowania. HARIBO poprzez reklamy kojarzy się z radością, wspaniałą zabawą i dobrym humorem, dlatego też są one dla dzieci atrakcyjne.

Faktem jest, że dietetycy odradzają częstego spożywania żelków. Słodycze jak wiadomo mogą być przyczyną otyłości i próchnicy zębów. Żelki, w tym także HARIBO, są produkowane na bazie żelatyny, koncentratów, soków owocowych i przede wszystkim cukru. Przysmak ten jednak nie posiada żadnych witamin, lecz cukier, czyli puste kalorie, które tylko dostarczają energii.

Niektórzy rodzice praktykują nagradzanie dziecka słodyczami. Często może to być słuszna droga, gdyż nagroda ta sprawia dziecku radość i może motywować by po raz kolejny ją zdobywać. Nie należy jednak poprawiać dziecku humoru słodyczami, żelkami, ponieważ będzie traktowało słodycze jako sposób na poprawę nastroju nie tylko w dzieciństwie, ale w dorosłym życiu. Warto zastąpić nagradzanie słodyczami różnego rodzaju formami spędzania wolnego czasu, np. wspólny spacer, basen, jazda na rowerze, zajęcia plastyczne, bądź wyjście do kina.

W przypadku gdy dziecko pragnie zjeść żelki, można kupić dziecku malutkie opakowanie, które jest również dostępne w sprzedaży, bądź zaoferować mu inną, alternatywną formę deseru, np. galaretkę z owocami albo ciasto piankowe na biszkopcie z galaretką i truskawkami. Jest to zdrowsza wersja przysmaku, a dzięki zawartości owoców posiada wartości odżywcze, a nie tylko puste kalorie.

Podsumowując można napisać, iż słodycze, w tym również żelki HARIBO, mogą być nagrodą dla dziecka, ale na pewno nie warto stosować tego jako głównego motywatora ani stosować tej metode nade często. Powód jest prosty – dziecko uczy się, że za każdym razem za dobre zachowanie lub stopnie w szkole, będzie dostawać słodycze, co przy nadmiernej ilości słodyczy nie będzie dla dziecka dobre. Żelki HARIBO są dosyć słodkie, gdyż zawierają dużo cukru, dlatego też przy zjadaniu większej ilości można nabawić się próchnicy zębów.

Dlatego też jeśli już chcesz swojemu dziecku kupić HARIBO, kupuj produkty zapakowane w małe paczuszki i pilnuj, by Twoje dziecko dbało odpowiednio o higienę jamy ustnej oraz zapewnij mu zajęcia podczas których spali puste kalorie.

spraw radość swojemu dziecku dzięki żelkom Haribo jednocześnie pamiętaj o jego zdrowiu.
kuri.com.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *