Shadow

Jak usunąć skórki z paznokci?

skórki-paznokci

Często źle usunięte skórki z paznokci mogą powodować bardzo nieefektywny ich wygląd. Sposobów jest kilka, do każdego z nich potrzebna jest precyzja i skupienie. Usunięte skórki nie tylko gwarantują większą estetykę paznokcia, ale także sprawiają wrażenie, że nasz paznokieć jest o wiele dłuższy. Usunąć skórki można za pomocą cążek, drewnianego patyczka, bądź możemy je nim po prostu odsunąć. Ten sposób jest zdecydowanie bezpieczniejszy, ponieważ za pomocą cążek możemy uszkodzić skórę, co może spowodować infekcje, a nawet zakażenie. Jeszcze inną metodą jest też użycie frezarki do paznokci. Można za jej pomocą łatwo spiłować skórki z paznokci.

Decydując się na usunięcie skórek za pomocą cążek musimy najpierw je do tego przygotować. Nakładamy na paznokcie preparat do zmiękczania skórek zawierający wodorotlenek sodu lub wodorotlenek potasu. Istotne jest to, żeby po upływie określonego na opakowaniu czasu, koniecznie go dokładnie zmyć z paznokcia. Jego dłuższa ingerencja, może naruszyć płytkę paznokcia. Następnie należy zmiękczyć skórkę na paznokciu za pomocą olejku do paznokci i pozostawić go na kilka minut, po czym zetrzeć. Przy usuwaniu skórek musimy zawsze najpierw podważyć część, która ma zostać usunięta, dzięki czemu precyzyjnie będziesz mogła określić ilość skórki przeznaczonej do usunięcia. Dobre preparaty do usuwania skórek często same je likwidują, przez co nie ma potrzeby korzystania ze sposobów mechanicznych.

Usunąć skórki możesz zawsze za pomocą drewnianego patyczka po uprzednim ich zmiękczeniu. Możesz też jedynie je odsunąć. Wybierając ten sposób powinniśmy także je najpierw zmiękczyć. Możemy to zrobić za pomocą preparatu zmiękczającego, bądź mocząc paznokcie w roztworze z wody z mydłem.

Zawsze musimy pamiętać, by po każdym usunięciu skórek nałożyć na nie witaminę A + E, którą znajdziemy w każdej aptece. Dzięki niej nasze skórki szybciej się zregenerują. Jeśli zdarzy nam się naruszyć skórę wokół paznokci musimy od razu je zmiękczyć preparatem do zmiękczania skórek, bądź przy pomocy kremu nawilżającego. Jeśli naskórek nadal jest podrażniony, należy wymoczyć paznokcie w lekko osolonej wodzie, po czym wetrzeć w nie nawilżający krem do rąk.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *