Shadow

Jak urządzić kawalerkę?

living-room-437205_640

Urządzenie kawalerki to nie lada wyzwanie nawet dla dekoratora wnętrz. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zatrudnienie fachowca i musi sam zabrać do tego trudnego zadania. Jak zatem urządzić kawalerkę aby mieszkało się w niej wygodnie i jednocześnie aby było wnętrze było estetyczne i ładne?

W pierwszej kolejności musimy zrobić dokładny plan. Na małym metrażu muszą się zmieścić bowiem wszystkie podstawowe funkcje, które są niezbędne do wygodnego życia. Zatem musi się znaleźć miejsce na kuchnię, łazienkę, salon, sypialnię, przedpokój i biuro. Na małym metrażu wydawać by się mogło niemożliwe, a jednak przy dokładnym planie wszystko uda się zmieścić.

Urządzanie rozpoczynamy od łazienki, gdyż jest ona zawsze odrębnym pomieszczeniem. Montujemy najmniejsze jakie są na rynku akcesoria łazienkowe, czyli: muszla, zlew i kabina prysznicowa. Do tego kilka półek, szafka nad zlew z lustrem, wieszaki na ręczniki i łazienka gotowa. Wybieramy jasne kafle na ściany i podłogę, gdyż to optycznie powiększy przestrzeń.

Teraz kolej na kuchnię. Jeżeli mamy kawalerkę z osobną mini kuchnią, to warto przenieść ją do głównego pokoju. W miejscu po kuchni urządzamy maleńką sypialnię. Na rynku dostępne są kompaktowe urządzenia do małych kuchni, które nie zajmą dużo miejsca. Najlepiej kuchnię urządzić na jednej ze ścian, oddzielając od strefy pokojowej barkiem, który będzie służył za stół i biurko. Wystarczy dostawić do niego wygodny  fotel i miejsce do pracy gotowe.

Wybierając meble i farby do salonu pamiętajmy o tym, aby były jasne. To optycznie powiększy przestrzeń i sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *