Shadow

Szukasz pomysłu na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi? Kręgielnia jest miejscem idealnym

bowling-237905_640
Kręgle to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku, a zwłaszcza wtedy, kiedy pogoda na zewnątrz zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Proste zasady czynią tą formę rozrywki uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego amatora aktywnego wypoczynku, paczki przyjaciół czy rodziny szukającej sposobu na spędzenie wolnego popołudnia.

Sport i zabawa w jednym

Ze względu na dostępność coraz większej liczby ciekawych atrakcji, młodzi ludzie chętniej korzystają z nowych form spędzania wolnych chwil. Kręgle już od dłuższego czasu cieszą się stale rosnącą popularnością. Nic dziwnego, zapewniają świetną rozrywkę, a przy tym wciąż pozostają formą aktywności nie tylko dla ciała, ale i umysłu. – Chwile wolne od pracy i obowiązków, które można poświęcić przyjaciołom czy rodzinie są dzisiaj szczególnie cenne. Dlatego od czasu do czasu warto poszukać ciekawszego rozwiązania niż siedzenie w domu, spotkania w kawiarniach czy barach. Kręgle to gra, która zbliża ludzi, zapewnia doskonałą zabawę, ćwiczy mięśnie, a dodatkowo uczy koncentracji, dokładności celowania, zręczności oraz strategicznego myślenia – przekonuje specjalista Creator Klub.

Do ogromnych zalet kręgli można zaliczyć możliwość gry zarówno w pojedynkę jak i z dowolnie dużą grupą znajomych. Jak wspomniano wcześniej, to świetna okazja do spotkania w atmosferze innej niż tradycyjne kawiarnie, kluby czy bary. Decydując się na pierwszą wizytę w kręgielni warto, chociaż ogólnie, rozeznać się w zasadach gry. Bez obaw, są banalnie proste!

Jak grać?

Istota gry sprowadza się do strącenia jak największej liczby kręgli za pomocą specjalnej kuli. Rozgrywkę dzieli się na dziesięć kolejek, te z kolei – na dwa rzuty. Zawodnik po zbiciu każdego jednego kręgla otrzymuje jeden punkt, chyba że uda mu się zbić wszystkie w czasie jednej kolejki; wtedy nalicza się dodatkowe punkty. Gra w kręgle nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Istotnym elementem ubioru pozostają wprawdzie specjalne buty na białej podeszwie, można je jednak zawsze wypożyczyć w kręgielni. 

O czym pamiętać?

Aby z miejsca zwiększyć swoje szanse w rozgrywce warto wiedzieć, że kule do kręgli dzieli się na kilka wielkości: najmniejsze przypadają wielkościom dziecięcym, średnie damskim, a największe – męskim. Istotnym jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru kuli, zwykle wykonuje się to za pomocą zmierzenia otworów do palców. Rzut najlepiej wykonywać z krótkiego rozbiegu. Nie warto się zrażać pierwszymi niepowodzeniami – wprawa przyjdzie z czasem, dodatkowo nie warto zapominać, że to, co najważniejsze, to dobra zabawa.

Ze względu na rosnące zainteresowanie kręgielnie powstają niemal w każdym większym mieście. Nic dziwnego, to doskonałe rozwiązanie dla paczki przyjaciół czy rodziny poszukującej kreatywnego sposobu spędzenia wolnego wieczoru. W dodatku wiele dobrych kręgielni oferuje nie tylko profesjonalny sprzęt oraz tory do gry, ale również atrakcyjne rabaty, zniżki dla studentów, konkursy itd. – podsumowuje specjalista Creator Klub.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *