Shadow

Jak sprawdzić czy niania nas nie oszukuje?

niania

Młodzi rodzice, którzy po raz pierwszy pozostawiają swoje dziecko z nianią, są pełni obaw. Zastanawiają się czy niania uczciwe przedstawiła swoje doświadczenie zawodowe, czy będzie dobra dla dziecka i spełni wszystkie ich wymagania.

Aby spokojnie co dzień iść do pracy i móc skupić się na codziennych obowiązkach, to musimy mieć 100% pewność, że możemy niani zaufać. Najlepiej zatem zatrudnić osobę znajomą, polecą przez sąsiadów czy też taką z profesjonalnego biura dla opiekunek. Jeżeli mimo ostrożności i wypytania znajomych o tę osobę, wciąż targają nami wątpliwości, to warto poobserwować nianię w pracy.

Jak sprawdzić czy niania nas nie oszukuje?

Zamontujmy w domu kilka kamer, najlepiej w pokoju dziecka i w salonie, tam gdzie niania będzie z nim najwięcej przebywać. Poobserwujmy zachowanie i postępowania przez kilka dni, a zyskamy zupełną pewność, co do jej kompetencji. Pamiętajmy jednak o tym, że karalne jest nagrywanie innych bez ich wiedzy.

Ważne jest również obserwowanie dziecka, jak reaguje na nianię, czy lubi z nią zostawać i przebywać. Jeżeli cokolwiek wzbudzi nasze podejrzenia, to koniecznie trzeba podjąć środki sprawdzające. Zamiast kamer można poprosić sąsiadkę czy koleżankę, aby wpadały do naszego domu podczas nieobecności bez zapowiedzi i sprawdzały, co jakiś czas, co też nasza pociecha robi z nianią.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *